♥ Parížanka z Topoľčian & háčkovano-vyšívaná kabelka

img_2443_fotor

Drahí priatelia!

Ešte raz Vám prajem šťastný nový rok!

Chcem Vás poprosiť. Zastavme čas. Všetci vyberme baterky z hodín a tvárme sa, že je nekonečný deň. Môj Peťko by mi určite povedal: ,,To aby si mohla dlhšie spať?“. Prekvapivo, nie!

Pre tých, ktorý nepoznajú môj spiaci problém, v rodine máme gén ,,Zaspím-kedykoľvek-a-kdekoľvek-a-neviem-sa-zobudiť“. Takže zaspím nielen v polohe horizontálnej, ale aj vertikálnej a tiež vo všetkých polohách medzi nimi. Spím v každom dopravnom prostriedku, takže veľa ľudí pozná môj chrup a mám aj dobré vzťahy so šoférmi, keď ma budia na konečnej. Zaspím v strede vety, na každom pleci, a tiež aj vtedy, keď práve hrá Metallica. Nuž a keď spím, tak spím. Môžete pri mne vysávať aj hrať na klavíri, ja si sladko snívam ďalej. Som taká dobrá, že každé ráno svojim budíkom najprv zobudím všetkých okolo mňa až nakoniec seba. A teda, keď už sa mi podarí prebrať sa, stlačím zázračné tlačítko: ,,odložiť o 10 minút“. Smiešne, čo? Len viete aké mám obavy o svoje deti? Zrejme budem matka optimistka, ktorá bude v tom, že jej deti prespia celú noc. A otec, nevyspatý pesimista, sa so mnou rozvedie. 🙂 Nerozvedie. Cez deň budem žena snov! 😀

Ale chcela som o inom. Teda o tom čase. Veľmi by som chcela, aby niektoré momenty trvali večnosť a užila si ich naplno. Alebo aspoň raz toľko ako trvajú. Aj to by mi stačilo. Tento rok (teda minulý rok) som sa naučila veľmi veľa vecí. Začala som si vážiť život taký aký je. Začala som prijímať každú sekundu, každý okamih, každého človeka bez toho, aby som na tom chcela niečo zmeniť. Chcem začať viac milovať, viac odpúšťať, viac sa smiať, modliť a pomáhať. Chcem začať meniť svet od seba. Chcem žiť tak, aby som na konci nemala pocit, že som niečo premrhala. Znie to ako novoročné predsavzatie. A slová do boja.

Dobre, dosť teplých slov. Viete čo ma naozaj štve? Že háčkujem strašne pomaly. Takže chcem zastaviť čas aj preto, aby som mohla viac tvoriť. Keď si prezerám sociálne siete a vidím toľko šikovných žien, ktoré každý deň pridávajú svoje výtvory, idem sa zblázniť! A to sú matky, študentky medicíny, právničky a ja neviem čo ešte! Nechápačka. Zrejme majú v sebe toľko adrenalínu, že rýchlosť svetla je oproti nim nič. Ale ja nie. A presne tak vznikala aj táto kabelka. Celé tri týždne sa ma každý pýtal, čo z toho bude. A teraz bloguj. Vďaka Bohu sa podarila, teda aspoň v mojich očiach, lebo po každom vysvetlení všetci čakali zázrak. Som na ňu hrdá a budem ju aj hrdo nosiť! Žiaľ, v tej ,,rýchlosti“ som nestihla nafotiť postup. Verím, že mi to odpustíte.

Inak nosíte baretky? ,,Nie, tie nosia iba babky“. A ja. A cítim sa v nej ako parížanka! Taká, čo chodí na kávičky do parížskych kaviarní, nakupuje na Champs-Élysées a potom sa prechádza popod Eiffelovku. A zrazu sa zobudím a som v Topoľčanoch na námestí, okolo mňa lietajú holuby a kráčam okolo nášho krivého stromčeka. Tým nechcem povedať, že Topoľčany sú o niečo menej ako Paríž! Ja len, že nasadíte si jednu baretku a zrazu precestujete celý svet.

O fotky sa postaral môj šikovný Peťko ♥

collage_fotor

img_2533_fotor

img_2541_fotor

img_2551_fotor

img_2545_fotor(doteraz som bola v tom, že viem žmurkať)

♥ Kabelka: Handmade ♥ Kabát: Reserved ♥ Baretka: CCC ♥ Šálik: Tchibo – darček od Moniky ♥ Rukavice: darček od Evky ♥ Čižmy: Baťa ♥ Pančušky: Humanic ♥

 

Pridaj komentár