♥ Snehová vločka & SÚŤAŽ

img_2262

Drahí priatelia!

Po dlhšom čase sa k Vám opäť prihováram. Bola som BPN – blogersky-práce-neschopná. Chorobnosť stúpla a to by som nebola ja, keby k nej neprispejem. Môj zdravotný stav vystihla naša Anička: ,,Keď Katka už ani neháčkuje, tak je s ňou naozaj zle..“ 😉 Ale nebojte sa, už som v poriadku, podaril sa mi zlomiť aj háčik!

Do Vianoc nám zostáva pár dní a detské srdiečka sa už nevedia dočkať. Počítajú, že už len 3 krát sa vyspia a príde Ježiško. Pamätáte si na to, ako sme to počítali my? 🙂 Čas plynul zázračne pomaly a celé dni sme premýšľali, čo si nájdeme pod stromčekom. Náš malý Ondrejko (skôr veľký, lebo ma už prerastá) sa pri pomyslení na sobotu od radosti celý trasie a vydáva divné zvuky. Minulý týždeň som našla jeho list Ježiškovi: ,,Myly ježisko (naozaj si to prečítajte bez toho ,,š“), asi si nič nezaslúžim, chcem abi sme boli zdravý… „. Chúďa dieťa, naplašila som ho, že pod stromček dostane doučovateľku slovenčiny. K tomu ma stále presviedča, aby sme ,,ježiska“ na štedrý deň sledovali a načapali ho, ako donesie darčeky. Zbožňujem jeho vieru a nielen tú vianočnú. Tieto Vianoce si prajem, aby som ešte raz v živote cítila presvedčenie o tom, že mi Ježiško donesie darček. 🙂 Chcela by som Vám zaželať, aby ste objavili v sebe detskú radosť z Vianoc a vnímali ich pravý zmysel. Aby ste pociťovali len lásku a pokoj, odpúšťali si, objímali všetkých blízkych a strávili s nimi čo najviac času. ♥

Okrem toho by som veľmi rada obdarila aj Vás! Aj keď nemám žiadne drahé dary, chcela by som Vám poďakovať za priazeň a toľko pozitívnych ohlasov 🙂 Čo by ste povedali na … KURZ HÁČKOVANIA?

S výhercom si dohodneme deň, kedy sa mu budem naplno venovať a naučím ho všetko, čo viem. Materiál, samozrejme, zabezpečím ja 🙂 Vysvetlím mu všetko od správneho výberu vlny a háčika, cez všetky techniky a finty, až po čítanie návodov. K tomu si určite z nášho stretnutia odnesie vlastnoručne uháčkovanú vecičku a chuť háčkovať minimálne 60 minút denne 🙂 Podmienky súťaže nájdete na Facebooku.

Keď sme už pri tom háčkovaní, aby som Vás inšpirovala zapojiť sa do súťaže, pripravila som pre Vás svoj prvý návod! Je veľmi jednoduchý, takže ho zvládnu aj začiatočníci a keďže máme čas vianočný, čo iné by to mohlo byť ako snehová vločka 🙂 Tú moju vločku nosím na krku (a s bodkovaným svetríkom), pokojne si ju ale môžete zavesiť aj na stromček alebo do okien. Je to len na Vás, fantázii sa medze nekladú!

Na snehovú vločku potrebujeme:

  • bielu vlnu – ja mám rada Camillu, je to 100% bavlna
  • háčik veľkosti 2,5
  • stužku alebo čipku na zavesenie
  • škrob, vodu a špendlíky

POSTUP:

Krok 1: Začneme magickým kruhom.

img_2070

Krok 2: Uháčkujeme 4 retiazkové očká.

img_2074

Krok 3: Do magického kruhu uháčkujeme 11 dlhých stĺpikov. 4 retiazkové očká z predchádzajúceho kroku nám slúžia ako 12. stĺpik

img_2080

Krok 4: Po zatiahnutí nám vznikne kruh s dvanástimi stĺpikmi. Ukončíme ho pevným okom do prvého stĺpika kruhu.

img_2081

Krok 5: Uháčkujeme 5 retiazkových očiek.

img_2085

Krok 6: Háčik vpichneme do priestoru medzi 1. a 2. stĺpikom a upevníme retiazku pevným okom.

img_2086

Krok 7: Uháčkujeme 4 retiazkové očká. Háčik vpichneme do priestoru medzi 2. a 3. stĺpikom a upevníme retiazku pevným okom tak ako v predchádzajúcom kroku.

img_2099

Krok 9: Pravidelne striedame retiazku z 5 a zo 4 retiazkových očiek. Posledná retiazka by mala byť zo 4 retiazkových očiek. Na to, aby sme ale mohli pokračovať do ďalšieho riadku, uháčkujeme dve len dve retiazkové očká a jeden dlhý stĺpik. Vznikne nám takáto kvetinka

img_2100

Krok 10: Uháčkujeme 2 retiazkové očká.

img_2104

Krok 11: Do prvého oblúčika naľavo (ktorý sme tvorili v kroku 5) uháčkujeme 2 dlhé stĺpiky.

img_2106

Krok 12: Uháčkujeme si 3 retiazkové očká.

img_2107

Krok 13: Do prvého z troch retiazkových očiek vpichneme háčik a spojíme pevným okom. Vznikla nám tzv. pikotka.

img_2109

Krok 14: Do oblúčika háčkujeme dvojitý dlhý stĺpik. (To je taký stĺpik, kedy vlnu nahadzujeme 2 krát).

img_2112

Krok 15: Uháčkujeme 7 retiazkových očiek.

img_2115

Krok 16: Tentokrát vytvoríme väčšiu pikotku a to tak, že háčik vpichneme do prvého očka zo siedmych a spojíme pevným okom.

img_2116

Krok 17: Opäť uháčkujeme dvojitý dlhý stĺpik.

img_2117

Krok 18: Uháčkujeme 3 retiazkové očká a vytvoríme pikotku ako v kroku 13.

img_2119

Krok 19: Stále do toho istého oblúčika uháčkujeme 2 dlhé stĺpiky a 2 retiazkové očká.

img_2123

Krok 20: Do nasledujúceho oblúčika (ktorý sme vytvorili zo 4 retiazkových očiek v kroku 7) uháčkujeme len pevné oko. Tým sme ukončili prvé rameno zo šiestich.

img_2125

Krok 21: Do nasledujúceho oblúčika (z 5 retiazkových očiek) háčkujeme ďalšie rameno. Opakujeme od kroku 10 po krok 20.

img_2129

Krok 22: Uháčkujeme ešte ďalšie 4 ramená, aby nám vznikla celá vločka. Ukončíme na mieste, odkiaľ sme začali háčkovať prvé rameno.

img_2136

Krok 24: Ponaťahujeme ju, aby sa ramená netočili a bola rovná. Ak chcete aby bola aj tvrdá a držala tvar, môžete ju aj naškrobiť. Pre tých, čo nikdy neškrobili (ako napríklad ja, až doteraz), mám pár rád. Opýtajte sa svojej mamičky, ako vyzerá škrob (je to taká fľaška ako aviváž a je na nej napísané ,,Škrob“, kúpite ho v každej drogérii) :D. Do starej misky si nalejte vlažnú vodu, pridajte za vrchnáčik škrobu a ponorte vločku (v mojom prípade 5 vločiek). Nechajte hodinku postáť (možno viac, možno menej, ktovie?) a na starý vankúšik prišpendlite vločky do tvaru, v akom chcete aby zostali. Dajte vysušiť na radiátor alebo na slniečko 🙂 .

img_2149

Krok 25:  Na vločku môžeme ešte prišiť/prilepiť mašličku a stužku na zavesenie. Pam pa ra rá! Sneží!

img_2168

Za pomoc ďakujem môjmu 10-ročnému bračekovi Ondrejkovi, ktorý opäť zastal pozíciu fotografa 🙂

triosutaz

img_2243

♥ Svetrík –  Tatiana – obchod v Bratislave pri zastávke 1.mája ♥ Legíny – H&M ♥

♥ Posteľ a baldachýn – Ikea ♥

Pridaj komentár