♥ Symfónia na sukni & ,,Počúvaj svet novými zmyslami“

La Flortia Symfónia na sukni

Drahí priatelia!

Ani si neviete prestaviť aká som šťastná, že je nedeľa. Konečne mám pred sebou týždeň voľna (tým myslím týždeň bez školy) a môžem sa venovať tomu, čo ma naozaj baví. V našom občianskom združení Nepočujúce dieťa vrcholíme s prípravami neslýchanej akcie ,,Počúvaj svet novými zmyslami“ (na ktorú ste všetci srdečne pozvaní!) a v sobotu od 14:00 na Železnej studienke v Bratislave to konečne vypukne! Je to spojenie Dňa nepočujúcich detí a Restaurant Day a máme pre vás pripravené naozaj všetličo: workshopy, rýchlokurzy posunkového jazyka, tvorivé dielničky, výstavu, pohybové aktivitky a to najdôležitejšie, dobroty pre každé bruško. Po celý čas sa na vás bude usmievať náš skvelý tím a mnoho známych ľudí, ktorí sa rozhodli priložiť ruku k dielu, ako Kristínka Farkašová, Mirka Kálisová, Jurko Kemka a mnoho ďalších! Takže plán na sobotu už máte 😉 Teším sa na vás! 

Mám za sebou týždeň plný starostí so školou a každým dňom som sa opúšťala viac a viac. Ráno som vždy na seba hodila iba rifle a tričko a sivá myška vyšla do ulíc. Ocitla som sa v stave, kedy mi prišlo, že vám už nemám čo ponúknuť. Nenosím ani nevlastním potrhané džínsy, bomberky, airmax tenisky a ktovie, čo je ešte práve v móde. Som vlastne obyčajné dievča obyčajných (milujúcich a starostlivých) rodičov z malej dedinky a nakupujem vo výpredajoch a v sekáči. A ešte z aliexpressu, aj keď už uvažujem nad tým, že prestanem (kvôli Fashion Revolution, úžasná kampaň!). Do obchodov sa najprv chodím iba popozerať a keď sa mi niečo zapáči, uvažujem nad tým, ako by som to mohla vyrobiť, zohnať zľavu, či kúpiť niekde lacnejšie. Keby tak môžem vojsť do Mohita a Orsay a kúpiť si všetko, čo sa mi páči! Nemala by som problém zladiť outfit ako dnes (vysvetlím nižšie).

Chcem vám tým povedať, že preraziť s blogom je dosť ťažké. Nie som to IN, čo vyhľadáva masa, nemám dokonalé fotky od profesionálneho fotografa ani vymakané brucho a zadok ako všetky ženy na Instagrame, ktoré dosť kazia predstavy ženskej krásy. V kútiku duše, zmanipulovanej dnešným svetom médii a dokonalých fotiek po tom veľmi túžim (veď kto by nie). Ale nechcem to. Nikdy. Nedovolím to sama sebe a vám dávam povolenie ,,zhejtovať ma“ ak by sa u mňa tieto príznaky prejavili. Mám veľmi rada prirodzenosť. A hlavne, mám rada dobrých a prirodzených ľudí a mojou jedinou túžbou nech je byť jedna z nich. Amen.

Takže áno, dnes nosím symfóniu na sukni :). Možno viete, možno nie, som aj hudobníčka (ale len taká maličká). Takmer 12 rokov som navštevovala umeleckú školu a chodila som na klavír a spev. Nikdy som nebola virtuóz a nemám ani absolútny sluch. A možno si za to aj môžem sama, keby niet mojej bláznivej puberty. Ale hudba vo mne zostala hlboko vrytá. Klavír je teraz mojím potešením a vždy keď môžem, si zaň sadnem a vylievam si pri ňom srdce. Ešte lepšie mi je, keď si pri tom aj zaspievam. Môj hlas nemá až takú výnimočnú farbu, preto vždy som sa cítila najlepšie, keď som spievala v zbore. A viete čo? Myslela som, že túto záľubu budem musieť v mojom odbore zavesiť na klinec. Ale opak je pravdou. Niekedy nabudúce vám rozpoviem, aké úžasné je spojiť hudbu a pokazené ušká ♥.

Suknička je z Aliexpressu a je neskutočne príjemná na nosenie, pretože je z veľmi ľahkého materiálu. Pod ňou nemám tričko, ale krátky overal, ktorý je tiež z Ali. Zvolila som červené doplnky, a priznávam, že s malou kabelkou cez plece, by to vyzeralo oveľa lepšie! Nuž, ale nemôžem mať všetko a píšem si ju do nákupného zoznamu (alebo do handmade zoznamu?). Situáciu zachránila aspoň brošnička v tvare srdiečka a červený rúž na pery. Je z Farmasi. Poznáte túto značku? Je to prírodná kozmetika z Turecka, založená doktorom Tunom a vo svete zožala veľký úspech. Ja som sa k nej dostala vďaka Monike a veruže rúž príjemne prekvapil. Je matný a dlhotrvajúci, teda zaschne na perách a vďaka aplikátoru, sa dajú pery krásne vykresliť. Pred nanesením si treba ale poriadne nabalzamovať pery a spraviť píling. Celý katalóg si môžete pozrieť TU a ak sa vám niečo zapáči alebo by ste chceli s kozmetikou pracovať, kontaktuje Moniku na jej FB stránke.

Za fotky ďakujem Peťkovi ♥ a na jednej sa verejne priznávam k svojmu ,,srnčiemu chrbtu“ ♥

Na dnes sa s vami lúčim a prajem krásny deň mamičiek ♥

La Flortia Symfónia na sukni (7)

La Flortia Symfónia na sukni (2)

La Flortia Symfónia na sukni Farmasi matný rúž

La Flortia Symfónia na sukni (3)

La Flortia Symfónia na sukni (8)

La Flortia Symfónia na sukni (6)

La Flortia Symfónia na sukni (10)

La Flortia Symfónia na sukni (11)

♥ sukňa – aliexpress.com ♥ overal (nosene ako tričko) – aliexpress.com ♥ sandálky – požičané od Dorotky ♥ brošňa – Dobrý trh ♥ retiazka – od babičky a krstnej mamy k 10. narodeninám ♥ náušnice – H&M ♥

 

Pridaj komentár