♥ Kabelka Dorotka & bodkovaná sukňa

Drahí priatelia!

Vyrobila som si ďalšiu kabelku. Volám ju Dorotka. Len nedávno nado mnou lamentovala moja starká Pavlínka, že reku načo si vyrábam ďalšiu kabelu. Závislosť je závislosť a asi to je naozaj choroba, keď osobne nemám pocit, že by tých kabeliek bolo veľa (idem ich spočítať!). Nuž tento nápad nemohol zostať poletovať v mojej hlave len tak. Je na svete. Dorotka.

Keď niečo vyrábam, veľmi nerada niekomu prezrádzam, čo to bude. Nie, žeby som bola protiva! Len nikdy neviem, či sa mi to naozaj podarí. Preto si pri Dorotke každý myslel, že háčkujem námornícku čiapku. Totižto, najprv som si musela každý okrúhly plát filcu obháčkovať, aby som ich mohla spojiť dokopy. Takže, fakt to vyzeralo ako čiapka. Je kombináciou filcu a vlny a po spočítaní ma materiál vyšiel do 10€. No, nevytvor ju!

Druhou kuriozitou tohoto outfitu je bodkovaná suknička! Mám ju z jedného súkromného secondhandu (budem vás informovať neskôr) a stála ma len môj dobrovoľný príspevok. Zaľúbila som sa do nej, lebo bola bodkovaná a plisovaná (naskladaná). Lenže mi bola skoro po členky! Chápete? Mám 161 centimetrov a vôbec nelichotila mojej výške. Aj keď som si dlho nahovárala, že to je v pohode, veď to sa teraz nosí, moja maminka mi na rovinu povedala, že nie! Nuž ďalšia hodinka za šijacím strojom naučila, že: čím viac obšijem niečo plisované, tým viac sa mi to zvlní a že, treba využiť každý odpad, takže z odstrihnutého kusa vznikol opasok, aby nebolo vidieť gumu. Niečo tu teraz zasmrdí, ale moji rodičia sa v poslednom čase hádajú, po kom som taká šikovná. 😀 Ale ja len robím to, čo ma veľmi baví ♥

Za fotky ďakujem Karolínke z KL Photo, ktorá zo mňa opäť vyčarovala vílu. A ešte Kaji, ďakujem, že máš odvahu nastúpiť do nášho auta, keď šoférujem.

Majte krásne dni ♥

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

♥ Kabelka Dorotka – My Handmade ♥ Bodkovaná sukňa – Secondhand + Refashion ♥ Top – Aliexpress ♥ Sandálky – F&F ♥

Pridaj komentár