♥ Košeľa s mašľou

blúzka s mašľou (2)

Milé tvorilky!

Už sa vám niekedy stalo, že v kabínke všetko oblečenie sedí, ale doma nie? Určite áno, veď aj mne. Pre istotu to vždy odložíme do skrine, po čase na to zabudneme a keď to o pár týždňov či mesiacov opäť objavíme, povieme si: ,,Aha, veď ja mám aj takúto blúzku!“ a oblečieme si ju. Na konci dňa si však spomenieme, prečo tam tá blúzka tak dlho bez povšimnutia visela a opäť ju do skrine vešiame s myšlienkou nikdy viac. Čo s tým, keď mi to nesedí a chcela by som to nosiť? Máme dve možnosti – zmieriť sa s tým, že tam visí alebo s ňou niečo urobím!

Mňa takto trápila táto košeľa. Joj, veľmi rada sa obliekam elegantne, preto takéto kúsky zbožňujem! Košeľa z výpredaja za 7€ však nesplnila moje predstavy. Chytím sa v električke držadla, košeľa ma ťahá. Prihlásim sa, že chcem niečo povedať, košeľa ma ťahá. Vyberám niečo z poličky, tá košeľa ma stále ťahá a k tomu sa ešte aj vysúka z nohavíc! Ide ma trafiť šľak, preto začínam rozmýšľať a spomeniem si na Jackie Kennedy. A blikne. Mašľa.

Postup je veľmi jednoduchý. Mojou prioritou bolo odstrániť rukávy, takže som využila ich dĺžku. Z ich najdlhšieho miesta sa mi podaril odstrihnúť pás dlhý cca 50 cm, čo na mašľu úplne stačí. Hrúbka pásu vyšla asi 4-5 cm a na konci som ho zošikmila, aby mašľa vyzerala krajšie. Stačí zošiť a oba pásy prišiť pod golier. Ešte zakončíme miesta odkiaľ sme odpárali rukávy a hotovo. Nuž a keď nie ste na mašličky, môžete si ju zaviazať len ako kravatu. Celkom pekné, no nie? 😉 Teraz ju nosím skoro v kuse. ♥

????????????????

Blúzka s mašľou (3)

Pred po blúzka s mašľou

Blúzka s mašľou (4)

IMG_4298

 ♥ Košeľa – Terranova + handmade ♥

 

Pridaj komentár