♥ Kvietkovaná

Drahí priatelia!

Mám vyhradených presne 16 minút na to, aby som napísala aký-taký článok k týmto fotkám. Už len 15. To dám! Totižto, posledné dni si linkujem na minútu a všetko, čo nesmiem zabudnúť a čo musím do odchodu stihnúť, si vypisujem na papier. Len niekedy mám až pocit, že to vypisovanie mi trvá dlhšie ako samotná činnosť. Nevadí. Time management je predsa dôležitý! Odchádzam predsa o dva dni..

Dnes asi zo seba nevyplodím žiadne hlboké myšlienky, aj keď si vlastne ani nepamätám, že by som ich sem niekedy písala. Ale viete čo? Môžem vám dať jednu radu. Vždy pred stresujúcim a dôležitým krokom vo svojom živote zažite niečo vzrušujúce a nezabudnuteľné. Ja mám na to celkom šťastie. Deň pred maturitnými skúškami, teda v nedeľu, som si odspievala veľkú premiéru dva roky pripravovaného projektu ZBORY a na nejaké maturity som si ani nespomenula. Nehovoriac o tom, že som sa počas akademického týždňa stihla naučiť len prvých 5 otázok z každého predmetu (neflákala som to dobrovoľne, museli sme skúšať a každý deň som trávila v hudobnej škole za klavírom, lebo ma čakali aj absolventské skúšky) a nakoniec som si ani z jedného nevytiahla číslo vyššie ako 4. Pán Boh je taký dobrý.

Deň pred bakalárskymi štátnicami som skákala spolu s davom na koncerte úžasného Bryana Adamsa vo Viedni. Na svoju obranu, lístok som mala kúpený 8 mesiacov dopredu, ale kto mohol vedieť, že práve vtedy budem štátnicovať! O druhej v noci som padla do postele a o siedmej ráno som už v škole rýchlo zlepovala dokopy nedokončenú prezentáciu k bakalárke (ach ja nezodpovednica!). Mala som notovú sukňu, Petra pri sebe a A-čko v kapse. Nič lepšie som nemohla spraviť! Celý deň vo mne rezonoval skvelý zážitok, stále som si pospevovala ,,Heaven“ a ,,You belong to me“ a komisia ani neriešila môj zachrípnutý a vyspievaný hlas. A opäť si hovorím, aký je ten Pán Boh dobrý. Už teraz premýšľam, čo spravím pred magisterskými štátnicami (Bon Jovi bude mať európske turné, budem sa modliť, aby bolo v júni!). A inak, mami, prepáč, že som ti o tom nepovedala, ale… chápeš. Všetci by sme sa len zbytočne stresovali ♥.

Nuž a teraz som si opäť povedala, že musím prestať myslieť na to, že idem preč. Stále som v hlave balila kufre a premietala si všetky možné scenáre ako asi bude vyzerať prvý deň v škole. A už aj mne začalo vadiť, že sa rozplačem pri komediálnom seriály, lebo aj Lilly odišla do San Fransisca zistiť, či jej to maľovanie ide (How I met your mother)! Po tomto uplakanom večere sme radšej s Peťkom pozerali len sci-fi filmy. Ale k veci! Jednoducho sme odišli na víkend do Prahy! A bolo nám L-E-G-E-N… (počkaj si!) D-Á-R-N-E! ♥ Vychytali sme hotel v centre v parádnej zľave a zázrakom sme bez jedinej zápchy prešli celou diaľnicou. A aj keď som už po štvrtý krát navštívila Prahu, stále je na nej čo obdivovať! Takže takto obklopená dokonalosťou mesta, dobrým humorom a tými správnymi ľuďmi som na Mníchov ani nepomyslela. A viete ako mi to pomohlo? Konečne mám pokoj od svojich ženských nálad, vyčiarkávam položky zo zoznamu povinností a prekvapujúco sa teším sa štvrtok ♥.

A jednou z položiek bolo aj stihnúť prešiť a nafotiť tieto šaty. Sú zo sekáča, na prekvapenie :). Veľmi sa mi páčil ich strih s viazaním pri krku a v kabínke som zhodnotila, že tú ich dĺžku nejako prežijem (viete, som dosť maličká a vždy som mala pocit, že dlhé šaty mi nesedia). Keď som si ich však raz obliekla von a neustále som si šliapala na predný diel, skončili na ,,čakačke“ – na kôpke kam ukladám všetky veci na prerobenie. Mamina sa síce chytila za hlavu, že som im opäť zo zbytkovej látky našila na kraj volán, ale aspoň budem v ich šití profík. A pospájaním zvyškov vznikol ešte opasok na zvýraznenie pásu, lebo mašličky ja môžem. Takže? Čo poviete? Páčia sa vám teraz viac ako predtým?

Za fotky ďakujem Peťkovi ♥ a na moste, kde sme tentokrát fotili, som prežila veľkú časť svojho detstva 🙂

P.S.: Ani nechcite vedieť, koľko som nakoniec ten článok písala. Dlho. Vie mi niekto poradiť, prečo mi všetky veci tak dlho trvajú? Ja ten zoznam naozaj potrebujem vyčiarkať!

Majte krásne dni a nebojte sa! Určite sa s vami ešte rozlúčim 🙂

♥ Katka ♥

A na koniec pozdrav z Prahy! 🙂

♥ Šaty – Secondhand ♥ Sandálky – F&F ♥ Kabelka – CCC ♥ Náušničky – darček k sviatku ♥

Pridaj komentár