♥ Maják & pásiky

Drahí priatelia!

Neviem ako vy, ale ja mám pocit, že toto bolo (je) najrýchlejšie leto v mojom živote. Klišé o čase, ja viem. Ale teraz vážne. Ešte 10 dní. A začína sa môj nemecký študentský život.. 

Za 10 dní by som toho mohla stihnúť ešte veľa. Zvyčajne je táto myšlienka spojená s podtónom: čo sa dá spraviť do 10 dní, aby som mohla zostať doma? Nemusíte sa ma pýtať, tak na čo tam teda idem, keď tam ísť nechcem, lebo ja tam vážne ísť chcem! Ale moja komfortná zóna je naozaj komfortná, keď som 2 mesiace ,,sedela“ doma, varila mužovi, šila a háčkovala, starala sa o chorého psa a oprašovala nemčinu. A teda, ten kto ma číta prvý krát alebo prepásol o tom článok, ušila som si na seba búdu (keď tak rada šijem) a strávim (dúfam, že to strávim, lebo často mávam problémy s trávením) 6 mesiacov v Nemecku. Mnohí to poznáte pod pojmom Erasmus a nasledujúci zimný semester sa kvôli štúdiu potrápim v Mníchove.

Veľmi ,,rada“ si občas komplikujem život, tak prečo to teraz neskúsiť v zahraničí? Ach, radšej som sa mala vydať a mať deti, ako moje ostatné spolužiačky. Rovno dvojičky, ako sa mi dnes do rána snívalo! A nie len tak nadarmo ich spomínam! Totižto, táto myšlienka – že za 10 dní sa dá stihnúť vydať a splodiť dieťa – mi napadla vďaka Kike. A vďaka Kike mám aj tieto šaty. A vďaka Kike sú pásikavé, lebo aj ona je vždy celá pásikavá. A Kika má dvojičky. A napísala o tom brutálne dobrú knihu, počas ktorej nakoniec začnete túžiť po tom, aby ste mali dvojičky ako ona! Vďaka Kike som uvidela nádherný pohľad matky na svet 🙂

Týmto sa chcem poďakovať Kristínke Farkašovej za to, že vďaka jej súťaži som sa mohla odfotiť v týchto krásnych, pásikavých, v detskom oddelení vybratých a o 14 centimetrov zúžených námornických šatách z Lindexu na tom najfotogenickejšom mieste na svete. A k tým deťom. Ešte sa rozhodnem. Určite ma pochopíte, že moje momentálne psychické rozpoloženie nie je práve najlepšie (je to veľmi cítiť z toho zúfalého textu?), keď o 10 dní odchádzam žiť na pol roka do izby číslo 535 a veru, ružová asi nebude. Ale určite by stáli za to. Tie by som mala navždy, nie len na pol roka 🙂 … Môj Peter ma akurát vrátil do reality a povedal, že si ma do 10 dní ani nevezme, ani nebude nič plodiť. Takže do toho Mníchova predsa len pôjdem.

Ježkove zraky, práve som si to celé po sebe prečítala a som zo seba zhrozená! Mením nálady častejšie ako meňavka! Nebojte sa, práve som vo fáze ,,som v pohode, všetko zvládnem, Nemci, tešte sa na mňa!“ a chcem vám napísať ešte o tom rozprávkovom mieste, odkiaľ sú dnešné fotky. Teda ešte späť k šatám! Odkiaľ sú, už viete (odtiaľto!) a veru, museli podstúpiť zužovaciu kúru, kvôli strihu, ktorý mi nie celkom sedel. Náhrdelník som si uplietla podľa návodu, ktorý nájdete TU a ostatné sa už ladilo ľahko, keď som vedela, že pôjdeme k Noziderskému jazeru (po nemecky Neusiedler See) a ja sa tam konečne odfotím!

Môj typ na dokonalý výlet je jednoznačne toto jazero, ktoré sa nachádza v Rakúsku, kúsok od slovenských hraníc.  Navigáciu si však nastavte k mestečku Podersdorf am See a značenie v meste vás zavedie k pláži (tabule ,,zum See“), kde je veľmi pekne upravené a bezplatné parkovisko. Nachádza sa tam aj prírodné kúpalisko, kde si zaplávajú aj neplavci, keďže voda má skoro všade hĺbku 1,5 metra, ale my sme prišli obdivovať maják s mólom. A veru, je sa na čo pozerať aj dve hodinky v kuse, lebo tak romantické miesto hocikde nenájdete! Okrem toho tam robia výbornú pizzu (ešteže sú tie šaty pásikavé), majú skvelú zmrzku a vpravo od móla nájdete aj malý handmade obchodík s krásnymi vecami (a peknými magnetkami). Ak by ste si chceli zašportovať, ale nie ste vodný typ, dá sa tam požičať bicykel za 1€ na hodinu a pobicyklovať sa okolo celého jazera (alebo pokiaľ budete vládať). Takže odteraz som už aj blogerka – cestovateľka :).

Za rozrehotané fotky ďakujem Peťkovi, ktorý mi robil skvelú náladu! Bolo to jedno z najlepších fotení vôbec, lebo konečne som nebola stredobodom pozornosti. Okrem mňa sa tam fotil ešte jeden ,,nahatej“ svalnáč, tak asi viete prečo. Nie, nemám jeho fotku. (:

Majte krásne dni ♥

♥ Katka ♥

♥ Šaty – Lindex ♥ Sandálky – CCC ♥ Kabelka, náhrdelník, opasok – my handmade ♥

 

Pridaj komentár