♥ Pastelkovo jarná s Miss+

pastelkovo jarná s miss+

Drahí priatelia!

Nie som športový typ. Lopta sa ma bojí, ja sa bojím jej a keď sa náhodou stane, že prídeme do kontaktu, moje končatiny nespolupracujú. Posilňovňa ma ani zďaleka neláka a behať, nebehám, lebo vždy si nájdem výhovorku, prečo dnes nie je ten správny deň na behanie. Popritom sa hýbem rada, milujem tanec a aj všetky ,,tancoidné“ formy cvičenia. Ďakujem Pánu Bohu za postavu akú mám (aj keď mohla som byť trošku vyššia), ale viem, že musím so sebou začať niečo robiť. Nie preto, žeby som chcela kocky na bruchu, ako všetky kočky z instagramu, ale preto, aby som bola zdravá. Pretože to, je to najdôležitejšie ♥.

Pre mňa je zdravie alfa a omega a určite aj pre vás. Keď zdravie chýba, sme akoby vyradení z hry. Jedno kolo stojíme, nebodaj aj dve a najhoršie je, keď nás vyhodia. Vtedy posielame modlitby do neba a sľubujeme hory doly. Trošku som to nadniesla, ja viem, ale spomínam si na svoje detské JA, ktoré chcelo pred ťažkou písomkou ochorieť a keď naozaj ochorelo, chcelo byť zdravé a tú písomku písať. Dospelosť ale prináša zodpovednosť a dnes každý deň ďakujem za to, že môžem byť zdravá.

Čoraz viac si uvedomujem, že moje časté ,,choroby“ (nie je choroba ako choroba) vznikajú z mojej nedbalosti a lenivosti. Behám s holými nohami, nepravidelne jem, skoro vôbec nepijem, háčkujem pri slabom svetle, či celý deň presedím na zadku. Povedala som si dosť! Je na čase to zmeniť a skutočne to aj dodržiavať. Dala som si niekoľko predsavzatí, ako sa starať o zdravie:

  • Vždy keď mi je zima, musím sa obliecť alebo si aspoň obuť ponožky. Často sa mi stáva, že keď sedím za počítačom, zostane mi chladno. Moja miera lenivosti je vtedy na najvyššom bode a keď už si tretí krát kýchnem, dopne mi, že mám holé nohy.
  • Keď už dlho sedím, vždy skĺznem zo stoličky tak, že ma môžete hľadať pod stolom. A stačí tak málo.. vystrieť sa. Navyše, pociťujem, že keď som vystretá, som šťastnejšia. Hrb na chrbte mi len pripomína všetky moje starosti.
  • Občas by som si mala aj trošku zacvičiť. Boli časy, kedy som cvičila doma na karimatke a bavilo ma to. S týmto bodom mám stále problém a vôbec sa nechcem vyhovárať na nedostatok času, ale inú výhovorku nemám. Čo človek robiť chce, na to si predsa čas nájde.
  • Dopriať si čo najviac svetla. S mojím pokazeným zrakom sa občas hrám na hrdinku, že vidím aj po tme. Hlavne vtedy keď počítam stĺpiky alebo sa dostanem k nejakej dobrej knižke.
  • Musím sa stravovať s rozumom. Nie ani príliš zdravo, ani príliš nezdravo, jednoducho papať všetko a s mierou. Často krát som doplatila na svoje zlé stravovacie návyky, preto stále hľadám tú najideálnejšiu cestu. Naposledy som zistila, že najesť sa 3 krát denne, je pre mňa ideál. Stanovila som si pravidlo, že denne musím mať aspoň jedno teplé jedlo a neďobkať do jedla počas celého dňa. A k tomu musím jesť pomaly, čo nie vždy sa mi podarí. A nakoniec, nejesť blbosti, ktoré škodia zdraviu. Toto som si uvedomila, keď som si prečítala knižku od Antónie Mačingovej, ktorá to opisuje slovami: ,,Prečo by som mala jesť niečo, čo viem, že mi môže ublížiť“. Takže odvtedy som vyradila zo svojho jedálnička všetky nutelly, koly a čipsy a radšej papám cviklu, pretože cvikla je to najzdravšie, čo nám príroda mohla dať. Takže áno, musím papať aj viac zeleniny a ovocia. A keď to všetko splním, v nedeľu môžem bez výčitiek žuť koláčiky od maminky 🙂
  • A prichádza najťažší bod. Pitný režim. Nosím v kabelke fľašku, takú chutnú, ružovú od Tupperware (nemám rada plastové). Ráno si ju napustím a večer sa zhrozene dívam na hladinu vody, ktorá v nej zostala. Zisťujem, že pijem žalostne málo a čudujem sa svojmu telu, že neprotestuje. Ja chcem byť zdravá bez vody v tele? Tak to teda nie!

MISS + 

Keď už mám ten problém s pitím, mala by som s tým niečo robiť (znie to trošku návykovo). Do nosa mi cvrnkla ponuka ochutnať novú minerálnu vodu MISS+. Hovorí si, že je voda pre ženy. A veru, že je! Veď obsahuje kremík, ktorý spevňuje nechty, napína a zjemňuje pokožku, či dodáva silu vlasovým korienkom (maturovala som z chémie!). Najlepšie na tom je, že ju môžeš ochutnať aj ty! Na svojej stránke stále hľadajú 200 ochutnávačov, ktorí ocenia jej blahodarnosť. Stačí iba vyplniť formulár TU a o týždeň ti pri dverách zvoní kuriér s dvoma krásnymi krabicami vody.

Ja som trošku pozabudla, že mi príde balíček, tak zásielku mi prebral brat. Dobre sa bavil na tom, že jeho sestra si objednala vodu 🙂 Navyše, na jednej strane bolo písané po anglicky, takže namiesto slova ,,kremík“ bol uvedený ,,silicon“. Hneď ako som prišla domov, všetci zvedavci sa ma začali vypytovať, na čo chcem začať piť silikón, veď nevadí, že som plochá! Keď sme sa dosmiali, ponalievali sme si a degustovali. Ockovi dokonca tak chutila, že ráno nám oznámil, že aj keď jej toľko vypil, nemá pocit, žeby sa menil na ženu. Oci, nevadí, možno časom 😉

Pastelky

Nič nie je na jari krajšie ako jej farby. Neviem sa vynadívať na to, ako sa všetko začína krásne zelenať. Človek má hneď náladu obliecť sa farebne, tak som sa tentokrát zladila do pastelových farieb. Ružovú bundičku, ktorú som pred nedávnom kúpila za skvelú cenu som zladila s kvietkovanými teniskami. Do toho môj aktuálny favorit – košeľa s mašľou – návod nájdete TU. Ružové doplnky, jemný make-up, vlasy poletujúce v jarnom vánku. Aktuálne pre mňa jednoduchý a dokonalý outfit na prichádzajúce jarné dni. Užívajte si ich! A nezabudnite piť! 😉

miss+ la florita

miss+ la florita (6)

miss+ la florita (8)

miss+ la florita (3)

miss+ la florita (2)

miss+ la florita (7)

miss+ la florita (9)

miss+ la florita (5)miss+ la florita (4)

♥ Bundička – Vero moda ♥ Košeľa – Terranova & my handmade ♥ Nohavice – Stradivarius ♥ Hodinky – Johnny Loves Rosie ♥ Tenisky, kabelka – aliexpress.com ♥ Voda – Miss+ ♥

 

One comment

  1. Janka Bianka says:

    Zaujímavý blog, som tu prvýkrát a páči sa mi tvoj koncept aj štýl obliekania. Je vidieť, že máš rada to čo robíš. A že nemáš rada športy? To je niekde napísané, že len vtedy je človek človekom ak športuje? Taký tanec je tiež pohyb a je to umelecká činnosť. Podľa mňa existujú aj tak len dva typy ľudí – športovci a umelci. Ja som rozhodne tá druhá skupina, ok nemám žiadne VŠMU, ale spev, tanec a blog sú pre mňa priorita číslo 1.

Pridaj komentár