♥ Študujem srdcom & opäť na ľudovo

La Florita

Drahí priatelia!

Pozdravujem vás zo slnečnej Kremnice. Na týždeň sa zo mňa stala ozajstná pani učiteľka nepočujúcich detí a dnes mám za sebou už prvý deň. Priradili ma do prvej triedy a mám samých chlapcov! Zajtra si idem odučiť svoju prvú hodinu slovenčiny, na čo sa nesmierne teším. A prečo som vlastne začala študovať surdopédiu (pedagogiku sluchovo postihnutých)? To je dobrá otázka..

Na túto otázku vám neodpoviem žiadnym srdcervúcim príbehom. Nepamätám si deň, ani chvíľu, kedy som sa rozhodla pre tento odbor. Prišlo to z ničoho nič, ráno som sa zobudila a povedala som si, že by som si mohla podať prihlášku aj na špeciálnu pedagogiku. Veľmi ma vtedy lákala logopédia, ale Pán Boh mal pre mňa očividne pripravené niečo iné, čo som dlho nevedela prijať. Paradoxom bolo, že som dovtedy ani nevidela, ani nestretla nepočujúceho človeka, takže chvíľami som aj pochybovala sama o sebe. Teraz som vo 4. ročníku a musím povedať, že ma tento odbor chytil za srdce a už si neviem predstaviť študovať niečo iné. Naučila som sa posunkový jazyk, jeden z najkrajších jazykov na svete. Naučila som sa, že nepočujúci nie je hluchonemý, len mu musíme pomôcť naučiť sa hovoriť. Naučila som sa, že inakosť znamená výnimočnosť. A stále sa učím ako dokážu vnímať svet, bez toho, aby počuli..

Uvedomila som si, čo pre mňa znamená sluch. Od malička som bola obklopená hudbou, hrala som na klavír, spievala, tancovala. Viem ako znie hlas mojej maminy, vynorí sa vo mne kopec spomienok, keď počujem známu pieseň, v električke počujem aká nasleduje zastávka, dohovorím sa v akomkoľvek jazyku, či dokážem odpovedať ,,obsadené“, keď mi niekto zaklope na toalety. Zamysleli ste si niekedy nad takýmito vecami? Je ich ešte stokrát viac a rada by som vás vyzvala k ohľaduplnosti k nepočujúcim. Netreba sa ich zľaknúť, ani na nich kričať, stačí len zrozumiteľne rozprávať. Sú rovnakí ako my, často krát veľmi talentovaní a dobrí ľudia. Počúvajme srdcom ♥ a búrajme komunikačné bariéry medzi sebou.

Dosť poučovania, ideme k outfitu 🙂 Začínam byť maniačka na ľudové vzory! Kombinácia červenej a bielej sa mi páči najviac, ich zladenie mi príde nesmierne ženské a elegantné.  Na fotkách si pripadám ako tanečnica flamenca, či nesmierne odvážna Španielka, ktorá verejne odhalila svoje rameno! Tento volánový trend sa mi natoľko zapáčil, že v skrini sa mi kopia už ďalšie kúsky (z toho dva sú zo sekáča). Na nôžky som konečne mohla navliecť vyšperkované pančušky z limitovanej edície od Petry Toth s čatajským vzorom, ktorý uvidíte na lýtkách zozadu. Okolo pása mám opasok, ktorý som si vyšila k ľudovej košeli a v ruke mi nesmie chýbať moja háčkovaná kabelka. Suknička a top sú z aliexpressu za perfektné ceny (pod fotkami nájdete popis). A všimli ste si tie náušnice? Podľa mňa sú také dokonalé! Kúpila som si ich na minulotýždňovej akcii Sashe v tržnici od Danielitas World a v jej galérii môžete nájsť kopec ďalších nádherných vzorov! Nič nie je krajšie ako nosiť takéto skvosty na uškách 🙂 A je jedno, či počujú alebo nie..

Majte krásne dni a užívajte si prichádzajúcu jar! ♥

La Florita

La Florita

La Florita a Petra Toth

La Florita a Danielitas World

La Florita

La Florita

Top, sukňa – aliexpress.com ♥ lodičky – Humanic ♥ pančušky – Petra Toth ♥ háčkovaná kabelka, vyšívaný opasok – my handmade ♥ náušnice – Danielitas World

Pridaj komentár