♥ Aby žena bola ženou & Sukňa od RIVICE

Drahí priatelia!

Dnes nešijem. Dnes šil niekto za mňa. Jedným z mojich ,,módnych predsavzatí“ je podporovať lokálnu tvorbu a dnes vám konečne predstavujem môj prvý vysnívaný kúsok. Sukňa od RIVICE bola láska na prvý pohľad. Charakterizovala mňa samú, môj štýl, moju lásku ku kvetom, zavinovačkám a vejúcim látkam vo vetre.

,,Aby žena bola ženou“, to je osobné motto Ivice, ktorá stojí za svojou značkou a tvorí kúsky pre modernú a sebavedomú ženu, ktorá chce vyniknúť a chce byť originálna. Jej poznávacím znakom je sukňa! Sukňa je podľa nej ,,najuniverzálnejším kúskom ženského šatníka. Ak treba, zakryje to čo má, správny strih zvýrazní  ženskosť, je pohodlnejšia ako nohavice a navyše sa dá skombinovať na X spôsobov“. A ja s ňou musím iba súhlasiť! Sukňa aj pre mňa predstavuje ženskosť a eleganciu, ktoré nemusíme schovávať len na výnimočné príležitosti. Ženou som predsa každý deň!

Celé toto ,,suknenie“ sme s Ivicou prebrali v jej krásnom ateliéri, kam ma pozvala na návštevu. Ivica je pre mňa neskutočne inšpiratívna žena, pretože zanechala svoju dlhoročnú kariéru a začala si plniť svoj sen z detstva. Podľa mňa spravila veľmi dobre a vybudovala úžasnú značku s hodnotným odkazom pre dnešné ženy. Oslovila ma s myšlienkou podeliť sa o jej zvyškové látky, ktoré využijem sa svoje ďalšie upcyklácie. Ako sme triedili a triedili, zrazu na mňa vykukla zo stojana. Tá sukňa z jej fotky na lúke. Látka kúpená v Paríži. Ľahká ako vánok. Nasledujúcich 24 hodín som nemyslela na nič iné, iba na sukňu od Rivice. Prehodnotila som všetky pre a proti jej kúpy, napočítala 5 topov a trojo sandáliek s ktorými sa dá zladiť a o pár dní už bola moja. Nie som žiadna módna expertka, ale myslím, že takáto sukňa nevyjde z módy nikdy. Vďaka zaväzovaniu mi bude dobrá aj s kilami navyše a ak budem rovnako uletená ako doteraz, určite ju budem nosiť aj v 60-tke! 🙂 A keď nie, darujem ju svojej dcére na osemnáste narodeniny a bude to scéna ako vystrihnutá z amerického filmu.

V mojom živote sa práve dejú krásne veci. Zamýšľam sa nad významom nakupovania a recyklácie, snažím sa žiť bezodpadovo, prehodnocujem svoje správanie k prírode, stále sa zlepšujem v šití a úprave oblečenia, spoznávam nových a hodnotných ľudí a mením samú seba. Ešte nedávno by som dala prednosť sukni z výpredaja, ktorej kúpa by bola absolútne nepremyslená a nemala by žiadny príbeh. Vďaka Ivici mám kúsok, ktorý si budem vážiť a opatrovať ako oko v hlave. Pretože aj o tomto je slow fashion…

A aj keď sa už blíži koniec leta, ešte som sa stihla vysukniť a vyjsť do ulíc! Do outfitu som zladila košík zo secondhandu, ktorý som kúpila za 8€ aj s pôvodnou cenovkou 45 libier. Nosila som ho celé leto a zmestí sa do neho celá moja kabelková domácnosť!

♥♥♥

Za krásne fotky z bratislavských ulíc ďakujem Maťke Cimermanovej

Prajem vám krásne dni!

♥ Katka ♥

 

12. októbra 2018

0 responses on "♥ Aby žena bola ženou & Sukňa od RIVICE"

Leave a Message