Najčastejšie otázky a odpovede

O kurzoch v ateliéri

Ateliér sa nachádza na Zámockej 36 v Bratislave. Je súčasťou Sashe redakcie, takže pri návšteve aleliéru môžete nahliadnuť aj do tvorivého Sashe sveta. 

Termín si dohodneme v internej komunikácii hneď po objednaní kurzu. Vyberiete si ho cez rezervačný systém, kde uvidíte, v ktoré dni a časy som k dispozícii. Zvyčajne plánujem termíny na mesiac vopred. 

V tom prípade si napíšeme a budeme sa snažiť nájsť taký deň, kedy to bude vyhovovať obom. Som veľmi flexibilná a časovo prispôsobivá. Neváhajte sa mi preto zdôveriť, ak cestujete zďaleka alebo potrebujete ráno čosi stihnúť. Upravíme čas kurzu tak, aby vám žiadny spoj neušiel a nemuseli ste príliš skoro vstávať.

Je to smerom na Bratislavský hrad, blízko je hotel Ibis, električkový tunel, či kaviareň Kava.bar.
 
Najjednoduchšie je prísť MHD - najbližšie MHD zastávky sú Zochova a Kapucínska, ale s malou prechádzkou po Židovskej ulici je blízko aj zastávka Most SNP
 
Na parkovanie v okolitých uliciach platí parkovací systém PAAS. Je potrebné si buď stiahnuť aplikáciu alebo zaplatiť parkovné v parkovacom automate. Cez týždeň je cena 2€/hodina, cez víkend 1€/hodina. Popravde, odkedy máme PAAS, je veľa voľných miest, aj priamo na Zámockej, takže dá sa v pohode (pozdĺžne) zaparkovať. Ďalej sú najbližšie platené parkoviská Centrum - veľký kostol alebo IPP Park - Hrad

Dajte mi určite vedieť čím skôr! Ja to, samozrejme, pochopím a nájdeme druhý spoločný termín. To isté sa predsa môže stať aj mne 🙂 

Áno, všetky kurzy sa dajú rozdeliť tak, aby vám to časovo vyhovovalo. V prípade 4-hodinových kurzov sa dajú stretnutia rozdeliť na dve po 2 hodiny. 

Áno, dá. V rezervačnom systéme, ktorý posielam pri dohadovaní termínu, mám vždy jeden až dva víkendy v mesiaci voľné. 

Áno, samozrejme! 🙂 Môžete prísť aj keď ste nikdy nedržali ihlu v ruke. Je to kurz, nie skúška a mojou úlohou vás bude všetko naučiť vám primeraným tempom. A hlavne, upcyklácia je v prvom rade o kreativite, nie o zručnostiach.

Nemusíte sa báť ani šitia na šijacom stroji. Mám priemyselné stroje, ktoré sa veľmi ľahko ovládajú a veľmi rýchlo sa s každým skamarátia. Ak môžem spraviť recenziu aj na seba - som veľmi trpezlivá a viem vysvetliť veci "po lopate" a do detailu. Takže skutočne sa ničoho nemusíte báť, príďte si to hlavne užiť! 

Všetky kurzy sú individuálne, čiže v ateliéri budem len ja a vy. A možno aj moja malá toypudlíčka Mollie. 🙂

Top z pánskej košele, Bunda z nohavíc, Oprav si svoj šatník, Základy na šijacom stroji = 4 hodiny (jedno stretnutie)

Šaty z pánskej košiel = 8 hodín (dve stretnutia po 4 hodiny - alebo podľa dohody)

Individuálny kurz upcyklácie = 10 hodín (dve stretnutia po 5 hodín alebo 3 stretnutia po cca 3,5 hodiny - alebo podľa dohody)

V prípade kurzov "Top z pánskej košele, Bunda z nohavíc, či Šaty z pánskych košieľ "- nemusíte, v mojom ateliéri mám naozaj kopec materiálu na tvorenie a je z čoho vyberať.

Avšak neplatí to v prípade kurzu "Oprav si svoj šatník" a "Individuálny kurz upcyklácie", ktorých cieľom je upcyklovať a zachrániť práve vaše oblečenie. 

Áno, ak si chcete upcyklovať košeľu po ockovi, dedkovi, manželovi (na kurze Top z pánskej košele) alebo nohavice po mame, sestre, babke (na kurze Bunda z nohavíc), pokojne ich prineste, aby sa ich príbeh písal ďalej 🙂 
 
Na kurzy "Oprav si svoj šatník" a "Individuálny kurz upcyklácie", ktorých cieľom je upcyklovať a zachrániť práve vaše oblečenie, je prinesenie vlastných vecí žiaduce. 

Ak budete chcieť, áno, bude! Mollie je moja fenka toypudlíka, ktorá so mnou zvyčajne trávi celé dni v ateliéri. Snažím sa ju naučiť na prítomnosť ľudí a často vie vydržať niekoľko hodín spať, či hrať sa s loptičkou. Niekedy však vymýšľa (je práve v pubertálnom veku) a vyžaduje si pozornosť, je to teda na vás, či s jej prítomnosťou budete súhlasiť. 

Darčekové poukážky nájdete v kategórii "DARČEKOVÉ POUKÁŽKY". 

V tejto sekcii zakúpite darčekové poukážky pre každý kurz v mojej ponuke:

– TOP Z PÁNSKEJ KOŠELE 

– BUNDA Z NOHAVÍC 

– ŠATY Z PÁNSKYCH KOŠIEL

– INDIVIDUÁLNY KURZ UPCYKLÁCIE 

– OPRAV SI SVOJ ŠATNÍK 

– ZÁKLADY NA ŠIJACOM STROJI

– KURZ PODĽA VLASTNÉHO VÝBERU (V prípade, že neviete, aký kurz vybrať, je tu možnosť zakúpiť túto „všeobecnú poukážku“, ktorá platí na kurzy v hodnote 160€ – Top z pánskej košele, Bunda z nohavíc, Oprav si svoj šatník, Základy na šijacom stroji)

Darčekovú poukážku dostanete automaticky na stiahnutie do e-mailu so sumárom objednávky. V prípade, že si prosíte poukážku s personalizovaným venovaním, zakliknite možnosť „Poslať poukážku poštou“.

Takúto poukážku balím do upcyklovaného vrecúška zo svojich zbytkových látok. Pozrite si tu, ako ♥

Prosím, do poznámky mi napíšte krstné meno obdarovenej/obdarovaného (ako ho radi oslovujete vy) a krátky textík, aký má vzťah k tvorbe, k šitiu, k upcyklácii. Na základe týchto informácii napíšem na poukážku personalizované venovanie. Ďakujem! 

Samozrejme! V kategórii "BLOG" nájdete článok "Ako si vybrať šijací stroj", ten si určite prečítajte. Ak si nebudete stále istí, napíšte mi na lafloritask@gmail.com a spolu vyberieme. 

Veľmi rada vám poradím, priam musím! Obľúbené kúsky upcyklujem v rámci kurzov "Oprav si svoj šatník" alebo "Individuálny kurz upckylácie". Je pre mňa veľmi potrebné vedieť na čom ideme pracovať a vidieť fotky na postave (a zistiť, kde je problém). Toto všetko vieme vyriešiť v internej komunikácii pred kurzom, v ktorej si dohodneme ako budeme postupovať. 

Na úplný začiatok odporúčam "Základy na šijacom stroji" v prípade, že ešte pred samotnou upcykláciou chcete vedieť, či si budete rozumieť so (svojim) šijacím strojom. Ak vás však technika upcyklácie fascinuje, príďte rovno na "Top z pánskej košele", kde si aj sadnete za šijací stroj, aj si zupcyklujete svoj prvý kúsok. 

Na zadnej strane poukážky nájdete môj e-mail: lafloritask@gmail.com. Prosím, kontaktujte ma, že ste hrdou držiteľkou tejto kartičky s informáciou od koho ste ju dostali. 

Obratom na váš mail odošlem základné informácie o kurze a link na rezervačný systém, prostredníctvom ktorého si môžete zarezervovať termín. Uvidíte, ktoré dni a časy som k dispozícii - vždy sú na výber aj dni cez týždeň, aj dni cez víkend v dvoch časových rozpätiach - dopoludnia a popoludní. Zvyčajne plánujem termíny na mesiac vopred. 

Po rezervácii termínu už budete len čakať na deň D - teda deň kurzu. ♥

Poukážka aj zakúpenie kurzu samotného majú platnosť 12 mesiacov od objednania. 

Darčekovú poukážku dostanete automaticky na stiahnutie do e-mailu so sumárom objednávky. V prípade, že si prosíte poukážku s personalizovaným venovaním, zakliknite možnosť „Poslať poukážku poštou“.

Takúto poukážku balím do upcyklovaného vrecúška zo svojich zbytkových látok. Pozrite si tu, ako ♥