Najčastejšie otázky a odpovede

O kurzoch v ateliéri

Ateliér sa nachádza na Zámockej 36 v Bratislave. Je súčasťou Sashe redakcie, takže pri návšteve aleliéru môžete nahliadnuť aj do tvorivého Sashe sveta. 

Je to smerom na Bratislavský hrad, blízko je hotel Ibis, električkový tunel, či kaviareň Kava.bar.
Najlepšie je prísť MHD, žiaľ, parkovanie je tu trošku náročné. Najbližšie je platené parkovisko Centrum - veľký kostol , IPP Park - Hrad alebo pozdĺžne parkovacie miesta v okolitých uliciach. Najbližšie MHD zastávky sú Zochova a Kapucínska, ale s malou prechádzkou po Židovskej ulici je blízko aj zastávka Most SNP

Termín si dohodneme v internej komunikácii po objednaní kurzu. Vyberieš si ho cez rezervačný systém, kde uvidíš, v ktoré dni a časy som k dispozícii. Zvyčajne plánujem termíny na mesiac vopred. 

V tom prípade si napíšeme a budeme sa snažiť nájsť taký deň, kedy to bude vyhovovať obom. Som veľmi flexibilná a časovo prispôsobivá. Neváhaj sa mi preto zdôveriť, ak cestuješ zďaleka. Upravíme čas kurzu tak, aby ti žiadny spoj neušiel a nemusel/a si príliš skoro vstávať

Daj mi určite vedieť čím skôr! Ja to, samozrejme, pochopím a nájdeme druhý spoločný termín. To isté sa predsa môže stať aj mne 🙂 

Áno, všetky kurzy sa dajú rozdeliť tak, aby vám to časovo vyhovovalo. V prípade 4-hodinových kurzov sa dajú stretnutia rozdeliť na dve po 2 hodiny. 

Áno, dá. V rezervačnom systéme, ktorý ti príde do mailu po objednaní kurzu uvidíš, v ktoré víkendy som k dispozícii. 

Áno, samozrejme! 🙂 Môžeš prísť aj keď si nikdy nedržal/a ihlu v ruke. Je to kurz, nie skúška a mojou úlohou ťa bude všetko naučiť tebe primeraným tempom. A hlavne, upcyklácia je v prvom rade o kreativite, nie o zručnostiach. Nemusíš sa báť ani šitia na šijacom stroji. Mám priemyselné stroje, ktoré sa veľmi ľahko ovládajú a veľmi rýchlo sa s každým skamarátia. Ak môžem spraviť recenziu aj na seba - som veľmi trpezlivá a viem vysvetliť veci "po lopate" a do detailu. Takže skutočne sa ničoho nemusíš báť, príď si to hlavne užiť! 

Všetky kurzy sú individuálne, čiže v ateliéri budeme len ty a ja. A možno aj moja malá toypudlíčka Mollie. 🙂

Top z pánskej košele, Bunda z nohavíc, Oprav si svoj šatník, Základy na šijacom stroji = 4 hodiny (jedno stretnutie)Šaty z pánskej košiel = 8 hodín (dve stretnutia po 4 hodiny)Individuálny kurz upcyklácie = 10 hodín (dve stretnutia po 5 hodín alebo 3 stretnutia po cca 3,5 hodiny )

Nemusíš, v mojom ateliéri mám naozaj kopec materiálu na tvorenie. Avšak neplatí to v prípade kurzu "Oprav si svoj šatník" a "Individuálny kurz upcyklácie", ktorých cieľom je upcyklovať a zachrániť práve tvoje oblečenie. 

Áno, ak si chceš upcyklovať košeľu po ockovi (na kurze Top z pánskej košele) alebo nohavice po mame (na kurze Bunda z nohavíc), pokojne ich prines, aby sa ich príbeh písala ďalej 🙂 
Na kurzy "Oprav si svoj šatník" a "Individuálny kurz upcyklácie", ktorých cieľom je upcyklovať a zachrániť práve tvoje oblečenie, je prinesenie vlastných vecí žiaduce. 

Ak budete chcieť, áno, bude! Mollie je moja fenka, šteniatko pudlíka, ktorá so mnou zvyčajne trávi celé dni v ateliéri. Snažím sa ju naučiť na prítomnosť ľudí a často vie vydržať niekoľko hodín spať, či hrať sa s loptičkou. Niekedy však vymýšľa (je práve v pubertálnom veku) a vyžaduje si pozornosť, je to teda na vás, či s jej prítomnosťou budete súhlasiť. 

Darčekové poukážky nájdete v kategórii "DARČEKOVÉ POUKÁŽKY". 

.... dopísať podľa možnosti

Samozrejme! V kategórii "BLOG" nájdeš článok "Ako si vybrať šijací stroj", ten si určite prečítaj. Ak si nebudeš stále istá, napíš mi. 

Veľmi rada ti poradím, priam musím! Obľúbené kúsky upcyklujem v rámci kurzov "Oprav si svoj šatník" alebo "Individuálny kurz upckylácie". Je pre mňa veľmi potrebné vedieť na čom ideme pracovať a vidieť fotky na postave (a zistiť, kde je problém). Toto všetko vieme vyriešiť v internej komunikácii pred kurzom, v ktorej si dohodneme ako budeme postupovať. 

Na úplný začiatok odporúčam "Základy na šijacom stroji" v prípade, že ešte pred samotnou upcykláciou chceš vedieť, či si budeš rozumieť so (svojim) šijacím strojom. Ak ťa však táto techniky fascinuje, príď rovno na "Top z pánskej košele", kde si aj sadneš za šijací stroj, aj si zupcykluješ svoj prvý kúsok.