♥ Sukňa na traky

 

Drahí priatelia!

V poslednom čase som svoje odhodlanie žiť ,,slow“ akosi nedokázala naplniť. Na otázku ako sa mám, som namieste ,,dobre“ začala odpovedať ,,rýchlo“, náhlila som sa za nepodstatnými vecami, zaspávala a vstávala so stresom, čo všetko ešte musím urobiť. Posledné týždne sa mi ale darilo. Našlo si ma mnoho krásnych spoluprác (nie typu 36. šampón v poradí), ktoré si vyžadovali osobný kontakt, veľa brainstormingu, kreatívnych nápadov, osvety medzi ľudí a žiadne fotky na Instagram. Síce ma to všetko nesmierne bavilo, zistila som, že svoj primárny cieľ som odsunula na poslednú koľaj a zrazu som na to, čo ma najviac napĺňa, nemala vôbec čas..

Byť úspešný neznamená vždy robiť to, čo človeka najviac baví. Doba je rýchla, my sme sa prispôsobili a naša spoločnosť tiež. Čím viac budeš pracovať, tým viac dosiahneš – to je dnešný model úspechu. Či lepšie povedané: tým viac dostaneš?  Motivácia mať veľa, je pre nás veľký poháňač vpred. Je to však pre nás tak veľmi potrebné? Prosil vôbec niekto v histórii nášho ľudstva svojho šéfa, aby mu už nezvyšoval plat, lebo má presne toľko, koľko potrebuje?… S pribúdajúcou odmenou za našu prácu sa zvyšujú aj naše nároky. Môžeme si viac dovoliť, viac nakupovať, viac míňať, viac zahadzovať a zvykáme si na istý komfort, ktorého sa nechceme vzdať. Materializmus nás vťahuje do sveta konzumu a cesta späť je veľmi úzka.

Čo vlastne vo svojom živote potrebujem? Pre mňa osobne sú to hodnoty, rodina, radosť zo života, pocity, ktoré mi napĺňajú dušu, že robím niečo dobré pre seba, pre druhých, pre prírodu, pre život na tejto zemi. Obľúbila som si životný štýl, ktorý je v súlade s pomalou módou, udržateľnosťou a minimalizmom. Tento rok som sa naučila žiť z mála. Polovičný úväzok v práci mi doprial sadiť kvety na balkóne, štopkať ponožky, stretávať sa s rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi, upcyklovať a zachraňovať oblečenie, zbierať bylinky, vyšívať, navštevovať skvelé podujatia, cestovať na krásne miesta a šíriť myšlienku slow fashion malým aj veľkým. Zistila som, že všetko, čo potrebujem, je vlastne nepotrebovať nič. Vážim si každú vec, ktorú mám a najradšej som, keď ich je čo najmenej. Každý máme, svoje potreby a možno vaše sú iné ako moje. Nech sú akékoľvek, myslím však, že by mali skôr šíriť dobro ♥.

Ale čo ten môj cieľ!? Samozrejme, že je to upcyklácia! Najradšej zo všetkého mám, keď sa zavriem do môjho mini ateliéru a nemusím z neho nasledujúce hodiny vyjsť. Keď vypnem a hlavou mi beží iba to, kde čo odstrihnem, prišijem, zažehlím a popritom dumám, ako zachrániť svet textilného odpadu. Konečne sa mi podarilo vrátiť sa do kreatívnej nálady a zo sukne z Burzoblšáku za 5€ vzniklo čosi ako šato-sukňa na traky! Postup som vám tentokrát natočila na VIDEO! Avšak moje skúsenosti so strihaním videí ešte trošku haprujú, preto ho nahrám o trošku neskôr. Sľubujem však, že v najbližších dňoch ho uvidíte! Zhodnoťte zatiaľ aspoň toto nové PRED a PO. Ako sa vám pozdáva? Nosili by ste také niečo?

Veľkú službu v kombinovaní môjho skorokapsulo-udržateľného šatníka mi už vyše mesiaca robí tento ružový roláčik od Organicbasics. Je tak jemný, že by som ho najradšej nosila stále! Je totižto vyrobený z Tencelu (nazývaný aj ako lyocell), ktorého vlákno pochádza z eukalyptového dreva a má veľmi eco-friendly výrobu. Mnohý ho označujú za najekologickejšie vlákno, či vlákno budúcnosti a je veľmi vhodný pre ľudí s citlivou pleťou – takže pre mňa! K tomu roláky neodmysliteľne patria do môjho vkusu a vďaka tomuto sa mi počas celej jesene dalo perfektne nakombinovať mnoho outfitov. Ak vám takýto základný kúsok v šatníku chýba, s kódom: ,,LAFLORITAOBC2 môžete na www.organicbasics.com nakúpiť s 10% zľavou.*

*Nakupujte uvedomelo a premyslene, iba ak kvalitný kúsok naozaj potrebujete. Zľava platí do konca januára! ♥

Za fotky ďakujem Martinke Levásovskej a nádhernej kaviarni WCAFE!

My slow outfit:

♥ Šato-sukňa na traky – upcyklovaný kúsok ♥ Roláčik – OrganicBasics ♥ Topánky – Ecco ♥ Pančušky, nadkolienky – niekoľkoročné obľúbené kúsky ♥ Náhrdelník – darček od bráška ♥ Náušnice – 48-ročné zlaté guľky po maminej sestre ♥ Prsteň – môj najobľúbenejší šperk – mamina ho dostala od ocina, keď som sa narodila ♥

Komentáre

0 responses on "♥ Sukňa na traky"

Leave a Message