♥ O slovenskej handmade tvorbe & fotenie pre MARA

Drahí priatelia!

Mám rada oblečenie s príbehom. Keď som prvý krát videla Zuzkine kresby na tričkách na sashe.sk, niekoľko krát som sa vrátila do jej virtuálneho výkladu. Páčila sa mi ich ženskosť, nežnosť a zároveň drzosť , ktorú vystihoval názov Fúria. O pár mesiacov som sa bola pozrieť na vianočnom Sashe v tržnici a keď som uvidela stánok MARA, poskočilo mi srdce. Padla mi do oka, mikina jedna. 8 mesiacov som odolávala všetkým krásnym dizajnérskym kúskom (dobre, okrem sukne od Rivice) a zrazu si ma jeden kúsok odevu podmanil na prvý pohľad. Zuzka mi s úsmevom ukázala svoj tovar, opísala svoju tvorbu a ja som odišla s tými suchými slovami ,,ja si to premyslím a vrátim sa“. Lenže, tentokrát to nebola len fráza, v hlave som nevidela nič iné len Fúriu!

V ten deň Maťka zaspala na naše stretko a musím jej za to takto verejne poďakovať. Vďaka tomu som mala približne hodinu času na premyslenie. Tri krát som obehla celú tržnicu a vygooglila všetko o Zuzke a jej tvorbe. Šije svadobné šaty a sukne, nádherne kreslí, maľuje vajíčka, šije bábiky. Len tričká a mikiny sú ,,zahraničným polotovarom“, na ktoré tlačí svoje kresby. Och, aká škoda! Nechcela som ju zavrhnúť len za to, že si nešije všetko. Vrátila som sa k nej a celá šťastná si mikinu kúpila (určite vám ju čoskoro ukážem aj na fotkách).

Vnímam, že slovenská handmade tvorba má rôzne podoby. Buď sú to ľudia, ktoré vytvorili veľké značky, idú dopredu míľovými krokmi a ich výnimočný sortiment berie dych. Alebo sú tu takí, ktorí spoja lepidlom dva komponenty dokopy a tvária sa, že vynašli Ameriku (nič v zlom). A potom sú tu ľudia, ktorí majú obrovský potenciál, ale nemajú toľko šťastia, príležitostí a času, aby o nich vedelo celé Slovensko. Za každou značkou je vždy nejaký príbeh a ja obdivujem každého, kto si vedie svoj brand a nevzdáva sa (sama som sa neraz pohrávala s myšlienkou, že povýšim svoju tvorbu na predaj). Keď však ale nebudeme podporovať náš slovenský trh, nikdy sa tie značky s potenciálom nedostanú vyššie. Nikdy nebudú môcť zlepšiť svoju kvalitu, prejsť na udržateľnejšie možnosti a predávať svoj tovar so štítkom: ,,Vyrobené na Slovensku“. Preto som sa rozhodla Zuzkinu MARU podporiť a ukázať vám ju!

Totižto, zháňala niekoho na valentínske fotenie. Slovo dalo slovo a zrazu sme aj s Peťkom stáli v jej ,,strelených tričkách“ pred objektívom. Peťko síce trošku predýchaval, lebo nie je veľmi na takéto ,,modelkovské“ záležitosti. Ale myslím, že to zvládol úžasne! A vôbec, viete, že toto je ten môj Peter, ktorého tu občas spomeniem? Keď už je (bude) ten Valentín, niečo vám o ňom poviem. Keby niet jeho, žiadna La Florita neexistuje. Podporuje ma vo všetkom čo robím, verí vo mňa a pomáha mi plniť si svoje sny. Poznáme sa od detstva, chodili sme spolu na kofolu, na strechu školy a každý deň autobusom domov. Zaľúbil sa do mňa v 15-tich, ja až o 5 rokov neskôr. Bol pre mňa ten najlepší kamarát, ktorý nedal na mňa dopustiť a vždy ma našiel (často som sa v puberte strácala – myslím to obrazne aj naozaj :). Jedného dňa ma zasiahol amorov šíp, presne ako líšku na tričku. Zamilovala som sa až po uši a v tejto láske plávam dodnes. Je na mňa neskutočne dobrý, umýva za mňa riady, naučil ma chodiť na čas (občas ale zleniviem), pochváli a zje všetko čo navarím (a veru, to nie je žiadna sláva), zachraňuje všetky zvieratká (aj vínne mušky), volá ma Katinka a necháva mi na stole ľúbivé odkazy. Mám pri sebe toho najlepšieho človeka na svete a keď som s ním, cítim, že aj ja sama som lepším človekom.

Predstavujeme vám teda spolu kolekciu STRELEC & STRELENÁ od značky MARA a týmto Zuzke ďakujeme, že sme mohli byť tvárami a telami jej krásnych kresieb.

Za fotky ďakujeme Simonke Sčibravej ♥.

Naša recenzia: Tričká sú veľmi príjemné aj na dotyk, aj na nosenie a Zuzkine kresby sú na ne vytlačené digitálne. Peťko má na fotkách veľkosť M a aj bežne nosí veľkosť M (má 172 cm). Ja mám na fotkách XS (čiernobiele), S (bielomodré a čiernozlaté) a pánske L (červené). Bežne nosím XS (mám 161 cm), ale najlepšie mi sadlo Sko, bolo trošku voľnejšie, ale pekne mi sedelo aj na ramenách aj pod pazuchami. Ak vám padli do očka rovnako ako nám, môžete si ich objednať TU.

 

Dnes len takto narýchlo. Majte krásne dni!

♥ Vaša Katka ♥

Komentáre

1 responses on "♥ O slovenskej handmade tvorbe & fotenie pre MARA"

  1. Krasna recenzia. a Zuzka je veru velmi mila osobka,aj ked sa pozname len cez net…a velmi sikovna! Fotky su nadherne, pacia sa mi tie retro dekoracie. Peknz den prajem!

Leave a Message