♥ Superblogeri & Superoutfit

Drahí priatelia!

Podľa mňa sú blogeri ľudia, ktorí majú nadprirodzené schopnosti. Mnohí z nich začali práve vtedy, keď to vo svojom živote nemali ľahké. Narodili sa im deti, ukončovali vysokú školu, prekonávali najťažšie životné situácie a pod. Dokážu napísať skvelé články a ani nemusia byť žurnalisti. Dokážu nafotiť krásne fotky a nie sú ani fotografi. Dokážu sa usmiať a vyzerať dobre a ani nie sú z modelingovej agentúry. Ale čo dokážu najlepšie, je obetovať blogu čas. Čas, kedy mohli po 8-hodinovej práci radšej oddychovať. Čas, ktorý mohli venovať svojej rodine a nie práve pridávať nový článok na instagram. Čas, ktorý je zaslúžený a málokedy zaplatený. Vďaka blogu mnoho z nich zistilo, čo ich naozaj baví a napĺňa. A to je na tom to najkrajšie. 

V jeden septembrový podvečer sme sa teda stretli všetci blogeri na jednej streche, kde sme dostali priestor sa veľa naučiť a pozdieľať si navzájom naše skúsenosti. Podporilo nás 6 skvelých značiek, vďaka ktorým sme mali možnosť vyskúšať si, čo dokážeme! Pravda, môžete si práve myslieť, že sa chválim na aké ,,akcošky“ to ja chodím. Ale chcem Vás presvedčiť o opaku. Mojím názorom je, že spojiť sily je dôležité. Aj keď v koncentrácii práve módnych blogeriek by sa mohlo očakávať, že si navzájom budeme závidieť a nepriať si. Ale z môjho pohľadu – ani zďaleka. Obdivujem každú jednu z nás, že blog robíme a navzdávame sa. Každá z nás máme svoj štýl a svoje smerovanie. A vôbec, ako som už spomínala, obetuvávame blogu kopec času, ktorý si nie vždy ľudia vážia (čítaj blog Ivanky Stanclovej). Navyše stretnúť sa osobne je pre nás veľká česť! Už to nie je len páčik za páčikom, ale aj reálne rozhovory, nové priateľstvá a inšpirovanie sa navzájom. Veď skutočné blogerstvo to je reálne povolanie aj na viac ako 12 hodín! Dokážeme spoločne propagovať správnu vec, podporovať šikovných ľudí, meniť svet k lepšiemu, či inšpirovať ľudí k rôznym krokom ich života.

Ale k veci Katka! Tento večer nebol len o ženských rozhovoroch! Vďaka Veronike z blogu Special Edition Life (ktorý ja osobne veľmi môžem! ♥) sme sa aj čo to priučili o fotografovaní a dostali sme 6 veľkých úloh! Každú značku pekne odfotiť a spropagovať. Uf, no pre mňa ťažký oriešok. Ešteže nám bola na pomoc Maťka Cimermanová s jej čarovným hľadáčikom! Tak poďme na to!

REGAL BURGER ROOFTOP

Priznám sa vám, že mäso mi nikdy nechutilo. Toto leto som sa rozhodla, že ho zo svojho jedálnička vyradím úplne spolu s čokoládou a cukríkmi. Už teda skoro tretí mesiac mäsko nepapám a cítim sa úžasne! Mám pocit, že mám krajšie aj telo, aj dušu. A keď moja mäsožravá polovička zahlási, že ideme na burger, poteším sa ako malé dieťa! Namiesto hnedej placky zo zvieratka vydávajúceho slabiku ,,mú“, si vychutnávam baklažán, šampióny, či avokádo. Až sa mi zbiehajú slinky. Kto ide so mnou na Veggie Chefa?

FOTO: Maťka Cimermanová

HUBERT & VITIS 

Čo by som bola za ženu, keby neľúbim dať si pohár vínka a ,,preložiť nohu“ s kamoškami, či buchnúť si perlivé ,,šampáňo“ pri každej slávnostnej príležitosti.  Väčšinou mi stačia len jeden-dva poháriky, aby som pocítila, že zem je naozaj guľatá a začínam sa smiať ako sasanka. Tak na zdravie!

FOTO: Maťka Cimermanová

NOTINO 

Možno viete, možno nie, ja a dekoratívna kozmetika nie sme veľmi veľkí kamoši. Moja kozmetická výbava sa skladá z malej bodkovanej taštičky a kým neminiem púder do posledného zrnka prášku, nový si nekúpim. Navyše, nie všetko moja ekzematická pokožka znesie, preto moje líčenie aj tak najradšej zameriavam len na oči a pery. Čierna linka u mňa nesmie chýbať a čerešňovo ružové pery už vôbec nie! Takže môj obľúbený rúž nájdete u mňa v kabelke vždy. Ja viem, nájsť ten správny, to je fuška! Ale keď ho už nájdete, nepotrebujete predsa ďalších 10, keď máte ten pravý!

 

BMW & MINI 

Ešte skôr ako sa chytíte za hlavu, na svoju obranu musím povedať, že stále sa učím fotiť! Pochopte ma, fotiť auto v mini verzii, to je ako najesť sa z obrázkov kuchárskej knižky. Išlo to teda ťažko! BMW je moja srdcovka aj vďaka tomu, že som bývala v Mníchove a BMW Welt bolo jedno z mojich obľúbených miest. Ani som si nemyslela, že som tak na autá! Pravidelne som odskúšala všetky vystavené modely a MINI medzi nimi nemohlo chýbať. Idem vám vyhrabať aj nejakú fotku, aby ste mi verili! Veď MINI je proste ikona!

Inak, vždy keď vidím nejaké MINI, zaznie mi v hlave veta od Sheldona z Big Bang Theory, keď má hádať Teslu: ,,Mini Cooper, jsem to já!“ 🙂

F&F

Práve táto značka rozhodovala o tom, či sa zúčastním alebo nie. Ako silná odporkyňa fast fashion značiek som si však aj ja musela vstúpiť do svedomia. Pre niekoľkými týždňami som si prečítala príspevok od jednej českej blogerky, ktorá sa už vyše 7 rokov venuje téme slow fashion. Bola som pobúrená z jej názoru, že veď choď do fast fashion obchodu a kúp si tričko s vedomím, že si ho oblečieš minimálne 30 krát. V ten moment mi to prišlo ako porušenie nejakej chudnúcej diéty. 30 dní sa môžeš stravovať zdravo, ale jeden deň môžeš zjesť čo chceš. Veď predsa, keď tak veľmi chceš niečo zmeniť, prečo ísť proti sebe?…

Časom som však zistila, že nie každý zmýšľa tak ako ja. Moje rozhodnutie bolo radikálne. Znechutená z módneho priemyslu som si povedala razantné dosť v podpore fast fashion značiek. Ale vy to urobiť nemusíte. Stačí ak si na začiatok všetci uvedomíme, že musíme prestať plytvať. Čímkoľvek – jedlom, plastom, oblečením… Chcela by som vás vyzvať k rozvážnosti a premýšľaniu nad tým, čo naozaj potrebujeme. Kúp si tričko. Ale také, ktoré ti naozaj sedí, príjemne sa v ňom cítiš a ladí k tvojmu šatníku.. A viem, že také veci dobrej kvality sú aj v F&F. Niekoľko z nich mám doma aj ja a nosím ich už niekoľko rokov. V novej kolekcii sa určite nachádzajú kúsky, ktoré budú tvojimi srdcovkami!

FOTO: Maťka Cimermanová

OLYMPUS 

Moja Zorka je proste láska! Áno, Zorka. To je moja nová priateľka, ktorá mi pomáha vidieť svet krajší. Ešte stále sa učíme navzájom spolupracovať, ale už teraz viem, že toto priateľstvo bude trvať dlho. Reč je samozrejme o mojom vysnívanom Olympuse. O kvalite rady PEN ste už možno počuli a keď nie, začnite hneď googliť. Z môjho laického pohľadu je to skvelá nezrkadlovka pre každého, kto rád fotí a chce mať kvalitné fotky. A doslova mi berie dych ako krásne sa hodí k outfitom! ♥

FOTO: Maťka Cimermanová

SUPEROUTFIT

Viete prečo je tento outfit super? Pretože je celý zo secondhandu! Málokedy sa mi aj v bežnom živote podarí obliecť sa celá do ,,druhej ruky“. Ale tieto sekáčové úlovky môj šatník úplne oživili a dokážem ich kombinovať s mnohými ďalšími kúskami. Vďaka týmto tmavomodrými nohaviciam s vysokým pásom a pásikovej košeli som sa cítila v ten večer veľmi výnimočne. Že veď dá sa to. Byť módna blogerka a k tomu sa cítiť dobre s kúskoch, ktoré niekto už nechcel.

FOTO: Maťka Cimermanová

♥ ♥ ♥

Tento večer bol skvelým babským stretnutím a musím vám povedať, že Slovensko má naozaj kvalitné, šikovné a pracovité blogerky. Sú to ženy, ktoré vedia, čo chcú a majú rady svoju prácu. Čítajte nás, lajkujte nás, nech vieme, že to, čo robíme vás baví a má naozaj zmysel.

♥ ♥ ♥

Komentáre

0 responses on "♥ Superblogeri & Superoutfit"

Leave a Message