Upcy zavinovací top – POSTUP

Drahé moje tvorilky!

Ktorá z vás miluje zavinovačky? Vidím ako sa všetky hlásite. Ja som to vedela ;). Ja som zavinovacie šaty, sukne, topy milovala od malička a táto láska stále pretrváva. Je to krásne, ženské, elegatné, praktické a pohodlné! Tento zavinovací top som mala na „šicom wishliste“ už pekných pár mesiacov. Podarilo sa mi zdokumentovať jeho tvorbu, preto neváhajte a skúste si ho ušiť tiež!

Na jeho výrobu som použila čipku zo secondhandových šiat a zbytkovú látku z jemnej balvny. Dá sa teda s určitosťou povedať, že ide o upcykláciu. Navyše, šaty sú podšité, čiže s malou úpravou ich môžem nosiť aj naďalej. Z látky zase zostali nejaké kúsočky, ktoré využijem na vyšívanie.

Pri tvorbe som využila svoje overené strihy. Konkrétne predný diel zavinovačky aj s podsádkou, zadný diel zavinovačky aj s podsádkou, rukáv s riasením na ramene a strih volánu (ten si ľahko dokážete vyrobiť aj samé). Ak tieto strihy nemáte, prelistujte Burdy a vykopírujte si zavinovacie strihy z nej. Našla som vám aj pár online strihov, ktoré si rovno môžete kúpiť – tento, tento alebo tento.

Ďalej som si vystrihla 2x manžety v rozmeroch 23 x 14 cm, pás na viazačku v šírke 10 cm (aby bol po zošití 4 cm hrubý), ktorý som ušila v dĺžkach 50 cm a 90 cm a 4 šikmé prúžky v šírke 4 cm na začistenie rázporku a švov na rukávoch (nakoniec som využila iba 3). Viete, že som malý človek, čiže toto sú miery dielov pre veľkosť XS.

Je to, veru, už komplikovanejšia upcyklácia, preto, ak vám niečo nebude vo videu jasné, pokojne mi napíšte :). Možno to vo videjku vyzerá špukydup, v skutočnosti som top šila a natáčala 4 dni (sledujte ako postupne odkvitajú tulipány) :). Aj napriek tomu, že mi to dalo zabrať, podarili sa mi takmer všetky zábery a ja som s výsledným videjkom veľmi spokojná! Najväčšiu zásluhu na tom má môj skvelý statív alias „instahusband“ Velbon a foťáčik Olympus Pen. Asi si konečne môžem povedať, že som sa naučila natáčať :D.

Verím, že sa vám video bude páčiť a upcyklácia v ňom tiež! ♥

Video vzniklo vďaka finančnej podpore mojich Patreonov na Patreon.com ♥.

Majte krásny deň!

Vaša Katka ♥

Komentáre

0 responses on "Upcy zavinovací top - POSTUP"

Leave a Message