PRED a PO: Vesta z mikiny – postup ♥

Víkendové tvorenie sa podarilo! ♥ Upcykláciu podstúpila moja mikina z Mníchova, kde som pol roka študovala vrámci Erasmu. Je to už ale vyše 6 rokov! Pôvodne som ju kúpila môjmu „malému“ bráškovi a keď vyrástol (a že vyrástol, je o dve hlavy vyšší), posunul ju naspäť mne. Nosila som ju však iba na doma, lebo nie som veľmi mikinový typ.

Nevedela som sa jej však vzdať, nuž, má pre mňa sentimentálnu hodnotu. A tak som už dlhšie premýšľala, či by sa nedala nejako prerobiť. Nápad to bol odvážny, podľa poctivého premerania mal výjsť. A vyšiel!

Mojou inšpiráciou bola práve táto fotografia z Pinterestu. Priznajme si, vestičky sa vracajú späť do módy a stávajú sa trendom. A popravde, chýbalo mi niečo na šaty, na tričko, na košeľu, keď si ešte nechceš dať teplý sveter. V tejto podobe absolútne do môjho šatníka zapadá.

Mikina (alebo po našom/po topolčansky – trigovica) bola také menšie M a sadla na môj XS hrudník. Vestička teda vyjde vtedy, ak je väčšia. Všimnite si prieramkové švy, mám ich na ramenách padnuté. Podľa toho zistíte, či sa vesta z mikiny bude dať vyrobiť. Musia byť na vašich ramenách nižšie, aby po odstrihnutí rukávov a zahnutí kraja vesta opticky sadla na šírku vašich ramien.

Pri upcyklácii treba premýšľať veľmi priestorovo a ekonomicky. Teda, ak toto tu odstrihnem, dumám, na čo to môžem použiť. Z kapucne tak vznikol rolák a z rukávov viazačky.

VIDEO POSTUP

V tomto videu nájdete postup, ako sa z mikiny dá vesta vyčarovať. Počítajte s tým, že vaša mikina môže mať iný strih a budete musieť zaimprovizovať. V prípade, že použijete mikinu bez kapucne, na golier použite odstrihnutý spodný lem.

Ak práve nemáte takýto kúsok v šatníku na vyradenie, hľadajte v secondhande. Lebo toto určite musíte skúsiť! A nezabudnite mi dať vedieť, či sa vám toto PRED A PO páči! A či vám pri hádaní vôbec napadlo, že sa čosi takéto dá z mikiny zupcyklovať.

Vaša Katka ♥

Komentáre

0 responses on "PRED a PO: Vesta z mikiny - postup ♥"

Leave a Message