♥ Vyrovnaná & Organic Basics

Drahí priatelia!

Nikdy som neverila, že pomalá móda zmení môj pohľad na samú seba. Zredukovala som šatník, stala sa minimalistkou, ostrihala si krásne dlhé vlasy, stanovila si svoje módne piliere a zásady, ktorých sa držím. Prestala som si lakovať nechty, nosiť push up podprsenku, nepohodlné oblečenie, topánky, v ktorých ma bolia nohy a najnovšie trendy z móla. Pred pár rokmi by som si pri takomto popise ženskej predstavila nejakú pomätenú chuderku, ktorá nechtiac vstúpila do sekty… 

Pomalá móda mi dodala sebavedomie. Už viac neprahnem po tom, čo nemám. Zmierila som sa s tým kto som, ako vyzerám a čo vlastním (nielen v šatníku). Od malička som obdivovala ženy, ktoré priťahovali pozornosť hlavne tým, že boli prirodzené. Že keď vstúpili do miestnosti, každý vedel, že sú tam. Že nemali ani výstrih, ani krátku sukňu, ani plastiky, ani nadrobené vlasy, ani najvyššie ihličky a predsa boli krásne. Poviem vám, raz som mala chlapca, ktorý básnil o vysokej prsnatej blondíne. Chudák mal smolu, lebo chodil s malou, rovnou a ešte aj okuliarnatou brunetkou. Nebudem klamať, podpísalo sa to na mne a komplexy z malých pŕs a nízkej postavy, nedokonalých zubov a predkusu, či ochlpenia na miestach, kde chlpy bežne nerastú, mi donedávna zostali hlboko vryté do odrazu môjho zrkadla. Priznávam, myslela som si, že moje sebavedomie zdvihne neustále nakupovanie a plný šatník, ktorý zakryje moje nedostatky… Ale dnes tu pred vami stojím vyrovnaná. V obyčajnom bielom tričku a nevystuženej podprsenke. A verím, že ste si to ani nevšimli.

Joj, len opovážte mi tu dávať komentáre typu: Z čoho ty môžeš mať komplexy?  Každá z nás si nesie nejaký ten batôžtek svojich ,,nedokonalostí“. Píšem to sem preto, lebo možno máte podobný problém ako ja. Že si nakupovaním rýchlej módy riešite len svoje nespokojnosti so sebou a tá nová blúza z výpredaja za 3€ zahojí ranu len na malú chvíľu. Skúste si zavrieť oči a predstaviť si samú seba tak, aká by ste chceli byť. Popíšte svoj ideál niekoľkými slovami a keď oči opäť otvoríte, choďte nekompromisne za svojim cieľom. Mne to celkom pomohlo.

A pomohlo mi aj stanoviť si prísne pravidlá, čo sa šatníku týka. Úplne prirodzene pokračujem vo svojom roku bez fast fashion – zistila som, že tieto obchody naozaj nepotrebujem. Vyhýbam sa aj nákupu oblečenia v secondhandoch – lebo viete, šatník si dokážem zapratať hlúposťami aj vecami z druhej ruky. Síce uznávam aktuálne veľmi známe swapy (výmeny oblečenia) – ja sama sa tam ale snažím nechodiť. Naposledy (v januári) som mala z toľkého množstva oblečenia tak silné úzkostné stavy, že som musela opustiť miestnosť. Stále u mňa však platí pravidlo 30 (moje veci v šatníku budem nosiť minimálne 30 krát) a pravidlo 5 (nová vec musí byť kombinovateľná s minimálne piatimi kúskami). Doplnila som ešte ďalšie pravidlo – 1 za 1. Každá nová vec, ktorá mi v šatníku pribudne, vystrieda inú, ktorú vyradím. Toto pravidlo som zaviedla hlavne kvôli tomu, že som si tento rok prešila a ušila celkom dosť ,,nových“ vecí. Pravidlo podpory lokálnych tvorcov zastávam už nejaký ten čas a najviac som si obľúbila značky Vivien Mihalish a Rivica, od ktorých mám 2 nové kúsky. Nuž a posledné pravidlo, ktoré som ani nevedela, že dodržujem je – stanoviť si základný kus šatníku.

Pre mňa je to biely top, biele tričko, biela košeľa, biela blúzka. Len si obzrite moje fotky! Ak nemám na sebe šaty, je to biely vrch. Aj dnes nosím to najpohodlnejšie a najjemnejšie tričko na svete od Organic Basics. Táto dánska značka dbá na udržateľnosť, etickú výrobu a využíva prírodné a recyklované materiály. Takže niečo pre mňa!  Okrem trička som dostala možnosť vyskúšať aj podprsenku. Keďže fotiť sa v spodnom prádle nie je moja doména, pridávam aspoň takúto krásnu fotku. Nič pohodlnejšie som na sebe ešte nemala a toto je presne ten strih, ktorý mi nevadí ani na mojich lentilkách. Práve naopak, nesmierne mi zdvihla moja výstrihové ego!

S kódom ,,LAFLORITAOB“ môžete získať 10% zľavu na ich akýkoľvek výrobok. Prosím, nakupujte uvedomelo a nenechajte sa zlákať akciou, ak práve nové veci nepotrebujete. Zľava platí dva mesiace od tohoto dňa, takže radšej si kúpu dobre premyslite. Viem, že je náročné nakupovať spodné prádlo cez internet, ale na ich stránke nájdete množstvo recenzii a dobre spracované veľkostné tabuľky. Pri výbere som sa nimi riadila aj ja a všetko mi nádherne sadlo. Pripájam aj svoje miery: výška: 161 cm; obvod pŕs: 77 cm; obvod hrude pod prsiami: 68 cm. Tričko: veľkosť XS, podprsenka: veľkosť S (zvolila som S kvôli širšiemu obvodu hrude).

Za absolútne prirodzené fotky ďakujem Martinke Levásovskej. Presne vedela ako chcem na nich vyzerať.

My slow outfit:

♥ Tričko, podprsenka – udržateľná značka Organic Basic ♥ Nohavice – prešité z veľkosti 40 (návod TU) ♥ Sandálky – útroby botníka ♥ Kabelka – Dostrimka ♥ Prívesok – čosi zo šperkovnice ♥ Náušničky – darček k birmovke (áno, majú 11 rokov) ♥

Komentáre

1 responses on "♥ Vyrovnaná & Organic Basics"

  1. Krasna navonok, krasna aj v dusi 🙂

Leave a Message