Vyšívanie pre začiatočníkov – VIDEO POSTUP

Vyšívanie je mojou srdcovkou. Čo všetko budete potrebovať, ako začať a ktoré stehy sú vhodné pre začiatočníkov, nájdete v mojom novou videu na YouTube kanáli La Florita!

Vďaka mamine a starkej som ihlu držala v ruke už ako päťročná a pod ich dohľadom tvorila svoje prvé výšivky. Keď som nevedela nájsť žiadnu látku, vystačila som si aj s papierom. Nakreslila som si domček, strom a záhradku a jednoduchým stehom vyšívala línie. Za svoju ozajstnú dokončenú výšivku považujem obrázok sliviek, ktorý mi mamina aj dala zarámovať. Ani neviem, kde sme ho dali. Mami, musíme ho nájsť! 🙂

Mám naozaj obrovské šťastie, že som vyrastala v tvorivej rodine ♥. Preto sa veľmi snažím odovzdať svoje know-how aj vám, aby sa radosť z ručných prác šírila ďalej a ďalej. Možno vás to chytí a naučíte to svoje deti tak, ako to naučili mňa.

Ako predlohu na naučenie vyšívania som sa inšpirovala 4 rôznymi kvietkami. Vo videu nájdete základné informácie ako s takou klasickou výšivkou začať. Akú potrebujete látku, ihlu, bavlnku. Naučím vás základné a jednoduché stehy, ktorých kombinovaním môžete tvoriť rôzne peknosti. Sú to konkrétne:

  • zadný a stonkový steh (na vyšívanie línií)
  • steh „lazy daisy“ (využívaný na lístky a kvietky)
  • francúzsky uzlík
  • plný steh
  • steh „woven rose“, ktorý poznáte ako výšivku ruže

Pripájam aj maketku výšivky, ktorú si stačí uložiť do počítača a vytlačiť na celú stranu.

Neváhajte využiť stehy aj pri personalizovaní svojej rifľovky, či obľúbených džínsov. Ak sa vám podarí výšivku vyšiť, či sa vďaka videjku naučíte základné stehy, nezabudnite ma potešiť fotkou alebo ma označiť pri zverejnení vášho výtvoru. ♥

Držím vám palce pri učení! Určite to zvládnete. 🙂

Vaša Katka

Komentáre

0 responses on "Vyšívanie pre začiatočníkov - VIDEO POSTUP"

Leave a Message