Moja operácia očí v NeoVízii

Je to neuveriteľné, ale je to už mesiac od mojej operácie očí v NeoVízii. Presne 18. február 2021 sa zapísal medzi najkrajšie zážitky v mojom živote a každým dňom som za túto operáciu vďačnejšia.  Aké to bolo? Bol zákrok bolestivý? Aké som mala pooperačné príznaky? A prečo som si vybrala práve NeoVíziu?  Všetko sa dočítate v tomto článku. 🙂

Na konci článku nájdete pokyny, ako si uplatniť celoročnú 5% zľavu na laserovú operáciu a 10% zľavu na predoperačné vyšetrenie v očnej klinike NeoVízia v Bratislave.

♥ ♥ ♥

Okuliare boli mojou súčasťou neskutočných 20 rokov. Nosila som ich od prvej triedy základnej školy a do veku 27 rokov sa mi zrak zhoršil na dioptrie -5,5. Tri štvrtiny môjho života som bola teda krátkozraká a nevidela do diaľky. Svoje okuliare som ale mala veľmi rada, boli mojou súčasťou, spoznávacím znamením a najmä, krásnym módnym doplnkom. Vďaka ich korekcii som nikdy netúžila po operácii. Jedného dňa sa však čosi vo mne zlomilo. Ak máte chvíľku na čítanie a chcete poznať môj dôvod rozhodnutia, tento príbeh opisujem v článku „Prečo som sa rozhodla pre operáciu očí“.

Ešte predtým, než sa podrobne pustím do opisovania môjho zážitku, poďme si na začiatok stručne zodpovedať niekoľko otázok, na ktoré ste sa ma často pýtali:

Je zákrok bolestivý?

Nie, samotná operácia nebolí. Vďaka kvapkám na znecitlivenie oka je zákrok úplne bezbolestný, cítite iba dotyky.Pár momentov však bolo nepríjemných, nie je to ale nič, čo by ste nezvládli. Ja som podstúpila zákrok NeoSMILE 3D. Je to najmodernejšia a najšetrnejšia laserová metóda súčasnosti, pri ktorom sa používa iba femtosekundový laser, vďaka čomu som bolesť necítila ani nasledujúce prvé dni po operácii.

Ako dlho operácia trvá?

Samotný zásah femtosekundovým laserom trval neuveriteľných 25 sekúnd. Na operačnej sále som strávila 10-15 minút. Celý pobyt na klinike s prípravou, operáciou a pooperačnom pozorovaní mi uplynul tak za 2 – 2,5 hodinky.

Vydržala si počas operácie nežmurkať?

Vydržala a určite vydržíte aj vy. 🙂 Očné viečka máte roztvorené a zafixované jemnou kovovou svorkou, ktorá vám žmurknúť nedovolí. Oči mi boli počas zákroku neustále zvlhčované, čiže pocit žmurkania mi vôbec nechýbal. Ale priznávam, aj ja som doma pred operáciou skúšala, ako dlho vydržím s otvorenými očami :D.

Nebála si sa, že oslepneš?

Kým ste sa ma to neopýtali, ani mi to nenapadlo. 🙂 Vraj také prípady vo svete sú, avšak skôr to vnímam ako hoax, keďže neviem, aké konkrétne príbehy sú za tým. Mám pocit, že sa nad operáciou vznáša akási stigma. Keď človek bližšie porozumie (aj ako laik), ako v skutočnosti zákrok prebieha, pochopí, že je prakticky nemožné, aby ste počas neho oslepli. Keby ste čiastočne ohluchli a rozhodli by ste sa pre operáciu kochleárneho implantátu, ktorý sa voperováva do spánkovej kosti a napája na sluchový nerv, tiež by ste mali strach, že ohluchnete ešte viac? 😉 Je úsmevné, že takýto vážny zákrok ani zďaleka nevyvoláva toľko strachu ako operácia očí. Navyše, ani na chvíľu som nezapochybovala, žeby tak skúsená odborníčka, ako pani doktorka Záhorcová, mohla zlyhať. Dôverovala som celému tímu a na nič negatívne som nemyslela.

Ako zistím, že som vhodný kandidát?

Každý z nás môže mať inú chybu oka a typ operácie sa odlišuje aj vekom. Krátkozrakosť je len kvapkou v mori chorôb, preto je veľmi dôležité absolvovať precízne vstupné (predoperačné) vyšetrenie. Vďaka nemu zistíte, či vhodný kandidát ste alebo nie, a tiež ktorá metóda je pre vás najvhodnejšia.

Ako rýchlo si dostala termín?

Po potvrdení môjho rozhodnutia som dostala termín o 18 dní. Tento čas však záleží od pracovného kalendára lekárov a vyťaženosti kliniky. Nie je ale problém zákrok podstúpiť aj v priebehu pár dní, týždňa.

Koľko taká operácia stojí?

Môj zákrok NeoSMILE 3D stojí 2180 EUR pre obe oči (cena je uvedená podľa aktuálne platného cenníka NeoVízie k 21.3.2021). Vy však môžete byť vhodný kandidát na úplne iný typ operácie, ktorého cena sa môže líšiť taktiež. Zároveň NeoVízia ponúka možnosť bezúročných splátok, ktoré vám možno uľahčia cestu za životom bez okuliarov.

Je v cene doživotná záruka?

Áno, v cene operácie očí je zarátaná aj doživotná záruka a dokorekcia dioptrií v prípade, že sa v budúcnosti nejaká dioptria vráti. Práve operácia femtosekundovým laserom umožňuje bezproblémové opätovné dolaserovanie dioptrií na nulu, čo v prípade excimerových operácií až také jednoduché a automatické nie je.  

Koľko stojí predoperačné vyšetrenie?

Cena vstupného (predoperačného) vyšetrenia závisí od zdravotnej poisťovne (VšZP a Dôvera 70 EUR, Union to svojim poistencom prepláca, čiže je bezplatné) a trvá približne 3 hodiny. Vďaka nemu zistíte, či ste vhodný kandidát na operáciu a na aký typ. Môžete ho podstúpiť, aj keď ešte nie ste definitívne rozhodnutí pre operáciu očí. Platnosť výsledkov je 3 mesiace, počas ktorých sa môžete rozhodnúť, či zákrok chcete podstúpiť alebo nie.

Čo ak sa ti dioptrie vrátia?

Operácia očí rieši aktuálne dioptrie, takže predpoklad, že sa zrak môže zhoršovať tu je. Ako sa budú moje oči vyvíjať v budúcnosti, je vo hviezdach a je to nepredvídateľná záležitosť. Ako som sa však dozvedela od pani doktorky, percento dokorekcií sa pohybuje okolo 3%. Preto som sa rozhodla nad operáciou už neváhať, aby som si čisté videnie mohla užívať čo najdlhšie. V prípade, že by sa mi predsa dioptrie vrátili, mám možnosť podstúpiť opätovné dolaserovanie.

Nebola teda operácia zbytočná?

Nebola. Keďže som krátkozrakosť zdedila po mamine, ktorá aktuálne čelí ďalším pridruženým chybám zraku, predpokladám, že ma čaká to isté. Je však rozdiel, keď sa mi bude zrak zhoršovať od nuly ako od mojich bývalých -5,5 dioptrii. Dovtedy si užijem krásnych 20 rokov so skvelým zrakom. Verím tomu. 🙂

Poslednou, niekoľkokrát pýtanou otázkou bolo,prečo som si vybrala práve NeoVíziu. Pacientkou NeoVízie som už 3 roky a s ich precíznymi vyšetreniami som bola vždy veľmi spokojná. Profesionálny prístup, odbornosť na vysokej úrovni, vždy príjemná atmosféra a milí ľudia. Na každú návštevu som sa tešila, veď vyšetrenia očí zvyčajne nie sú nepríjemná záležitosť. Keď ma teda Sonička z marketingového oddelenia oslovila k spolupráci, neváhala som ani chvíľu. Bola to úprimná radosť, keďže k NeoVízii sympatizujem aj z hľadiska ich prezentácie.

Asi všetci vnímame, že je na trhu viacero kliník a každá z nich komunikuje svoje služby rôznymi marketingovými stratégiami. Predávať operáciu očí cez zľavové portály, či s (podľa mňa šialenou) 50% zľavou, sa mi nezdá v poriadku. Zrak nie je výlet do Tatier, predplatné magazínu, či fotokniha, na ktorom by sme mali šetriť. Keď zaplatíte iba polovicu za tak vážený a dôležitý zákrok, ako vás bude lekár operovať? Iba s jednou rukou? Či ako… Poznáte ma, že vyznávam určité hodnoty, takže etickosť a férové ohodnotenie považujem za potrebné aj v ostatných sférach, nielen v módnom priemysle. Som teda veľmi rada, že NeoVízia kráča tou férovou cestou a ladím s jej filozofiou inšpirovať ľudí k operácii pomocou skutočných ľudských príbehov.

Predoperačné vyšetrenie

Každej operácii očí musí predchádzať precízne predoperačné vyšetrenie. Trvá približne 3 hodinky a počas neho zistíte, čo všetko je naozaj potrebné na očiach vyšetriť. Zdravotná sestra, či zdravotný brat vás posadia za rôzne prístroje a budú merať zrakovú ostrosť, hrúbku a zakrivenie rohovky, šírku zrenice… dokonca vám aj odoberú vašu slzu. Nemusíte sa však báť, aj keď to znie tak vážne, všetko (takmer) je bezbolestné. Píšem takmer, lebo jediný raz, kedy mi bolo niečo nepríjemné, bolo meranie suchosti oka. Pod spodné viečko mi vložili také malé papieriky a pár chvíľ som pociťovala nekomfort z cudzieho telesa v očiach.

Súčasťou vyšetrenia je aj rozkvapkanie očí a vaše videnie sa na pár hodín zhorší. Domov si teda radšej zabezpečte odvoz a naplánujte si deň tak, že po vyšetrení už nebudete pracovať. Raz som preventívne vyšetrenie, ktorého súčasťou bolo aj rozkvapkanie, absolvovala cez leto. Bola som tak svetloplachá a tak veľmi mi vadilo ostré slnko, že keby so mnou nebol Peťko, zastávku by som hľadala doteraz :D.

Po absolvovaní všetkých meraní a optometrie (to je to hádanie písmeniek z tabule) sa vyšetrenie končí u očného lekára, ktorý doplní posledné potrebné vyšetrenia (napr. očné pozadie) a s ktorým v závere prediskutujete svoj zdravotný stav. Ak budete vhodný kandidát na určitý typ operácie, od tohto dňa sa váš zákrok môže uskutočniť do troch mesiacov. Počas rozhovoru mi moja očná lekárka MUDr. Julia Belinská podrobne vysvetlila ako bude operácia prebiehať, čo konkrétne sa s okom počas operácie deje a aké môžu byť pooperačné príznaky.

Bola som vhodná kandidátka na dva typy operácií – NeoLASIK HD NeoSMILE 3D. Vybrala som si NeoSMILE 3D, keďže je to aktuálne najinovatívnejšia metóda, akú dlhoročný vývoj ponúka. V porovnaní s NeoLASIKom má miernejšie pooperačné príznaky, pretože sa v oku vytvorí laserom len veľmi malá ranka.

Vzhľadom na najprísnejšie svetové štandardy v Neovízii nikdy neabsolvujete predoperačné vyšetrenie a operáciu v jeden deň.

Viac o vyšetrení nájdete TU.

Príprava na operáciu

Aby všetko dopadlo dobre, mojou úlohou bolo zodpovedne sa na operáciou pripraviť. O príprave som bola poučená vďaka mojej pani doktorke Belinskej. Všetky informácie som dostala aj spísané v pokynoch pre pacienta, takže sa nemusíte báť, žeby ste na niečo zabudli. Moja predoperačná príprava spočívala v týchto krokoch: 

– 7 dní pred operáciou som si začala kvapkať umelé slzy – 5x denne 
– 3 dni pred zákrokom som si začala čistiť očné viečka špeciálnym prípravkom Blefasol – 2x denne 
– 3 dni pred zákrokom som si už nemohla maľovať oči (zároveň pripájam informáciu, že líčiť oči nie je vhodné 2 týždne po operácii)
– 3 dni pred zákrokom už nenosiť kontaktné šošovky (čo teda ja som nenosila, ale keby niekto áno, aby vedel)
– nezabudnúť si zobrať slnečné okuliare v deň zákroku .

Deň operácie

Otvorila som oči a uvedomila som si, že je to posledný krát, čo vidím našu spálňu v jednej veľkej rozmazanej machuli. Poslednýkrát, čo si nasádzam okuliare na nos hneď po prebudení . V NeoVízii som mala byť o 11:30, čiže som mala ešte dosť času na to, aby som vyriešila svoje posledné pracovné záležitosti.

Žiaľ, do NeoVízie som prišla sama, keďže vzhľadom na pandemickú situáciu bol/je doprovod zakázaný. Peťko ma teda išiel aspoň vyprevadiť, aby vedel, kde ma má po operácii čakať. Po chvíľke čakania ma zdravotná sestrička zavolala dnu a obliekla mi jednorazovýbiely plášť s čiapkou. Nasledovala príprava na operáciu, ktorá trvala približne 30-40 minút, počas ktorej mi boli kvapkané kvapky na znecitlivenie oka. Nemusíte sa však báť, nič sa na vašom videní nemení a stále dokážete žmurkať ako predtým.

V tejto fáze som už oddychovala v pohodlnom kresle a so zatvorenými očami si predstavovala, čo bude nasledovať. Okuliare aj ostatné osobné veci som už mala odložené v skrinke. Odporúčam ísť na toaletu ešte predtým ako príprava začne. Ja som pocítila plný mechúr v polovici prípravy a ísť poslepiačky na cudzí záchod bola výzva :D. A ešte, aby som nezabudla, máte možnosť užiť tabletku na upokojenie. Ja osobne nie som žiadna stresmenka a stresové situácie zvládam dobre. Avšak vďaka tabletke som bola úplne pokojná.

Slečna Peterová, ste na rade!

Nespomínam si presne, ako ma sestrička oslovila, ale predpokladám, že to bolo nejako takto. Vstúpila som do miestnosti pred operačnou sálou, kde ma čakala pani doktorka, ktorá ma bude operovať – MUDr. Miriam Záhorcová. Nasledoval podrobný rozhovor, kde mi pani doktorka vysvetlila krok za krokom, čo sa bude diať a aká bude moja úloha. Totižto, spolupráca pacienta je pri operácii veľmi dôležitá. Popýtala som sa niekoľko dodatočných otázok a v skratke som pani doktorke zopakovala, či som všetko správne pochopila.

Srdce mi začalo biť o čosi rýchlejšie, keď sme sa postavili a prešli do operačnej sály. Sestričky ma uložili na operačné lôžko a do rúk som dostala plyšovú opičku, aby som mala počas operácie zamestnané ruky. A veru, v nejeden moment som si uvedomila, ako veľmi ju stískam a bola som rada, že ju držím. 🙂

Ako prvé oko išlo pravé, zatiaľ čo druhé som mala prelepené. Oko mi zafixovali do jemnej kovovej svorky, ktorá mi žmurkať nedovolila. Jej nasadenie som vôbec necítila. Oči mi boli počas zákroku neustále zvlhčované, čiže pocit žmurkania mi vôbec nechýbal.

Nasledovalo umiestnenie oka pod mäkkú prísavku (koncovku) lasera. Totižto, nepredstavujte si operáciu ako „strieľanie lasera“ do oka, nie sme v Star Wars. Oko máte pevne zafixované a vašu rohovku prekrýva priesvitná koncovka laseru. Ten moment, kedy sa navzájom dotkli bol trošku nepríjemný. Pociťovala som len mierny tlak, ktorý však po pár sekundách odoznel. Myslím ale, že ľudia, ktorí sú zvyknutí na vkladanie kontaktných šošoviek, prežijú tento moment bez problémov.

Ako som už spomínala, spolupráca pacienta je veľmi dôležitá. Mojou úlohou bolo pokojne ležať, nechytať si tvár, počúvať pokyny pani doktorky a upriamiť môj pohľad stále rovno, v prvých sekundách na zelené svetielko. Tých 25 sekúnd, kedy femtosekundový laser robil svoju prácu som videla iba zelenú bodku, potom jemnú hmlu, hustejšiu hmlu a následne zažatie svetla pod mikroskopom, kde sa zákrok dokončil. A bolo to! Nasledovalo ľavé oko, kedy prebehlo všetko rovnako.

Spod viečok som pocítila ako sa v operačnej sále rozsvietilo a mňa zalial pokoj, že to mám za sebou. Posadila som sa a na vyzvanie, že môžem otvoriť oči, som – áno, doslova – neverila vlastným očiam. Och, bol to tak silný moment, že aj teraz som z toho dojatá. Takmer zreteľne som VIDELA každú postavu v miestnosti, VIDELA som prečítať nápisy a na hodinách na druhej strane miestnosti som VIDELA, že je trištvrte na dve. Bolo to nádherné ♥. Moje videnie ešte nebolo dokonalé, ale bolo zreteľné. Pred očami som mala takú jemnú bielu hmlu, ktorá mi však nebránila obdivovať svet.

Nasledovala fotka s pani doktorkou, počas ktorej sa mi kotúľali slzy po lícach. Túto fotografiu dostáva každý pacient ako milú spomienku na tento deň. Ja mám tú svoju pripnutú na chladničke a vždy keď mi na ňu padne zrak, pousmejem sa. 🙂

Po operácii som sa vrátila do prípravnej miestnosti, ľahla si do kresla a oddychovala približne 20 minút so zavretými očami. Môj zážitok sa zakončil ešte posledným vyšetrením, či sú oči v poriadku aj po oddychu. Následne ma už iba zdravotná sestrička poučila ako si mám kvapkať kvapky a ako sa starať o oči.

Peťko ma už čakal v čakárni a ako som vyšla na chodbu, hneď som vedela, kde sedí, aj keď bol odo mňa asi 10 metrov. Cestu domov som si absolútne užívala! Odrazu som videla nápisy na budovách, čísla autobusov, či ešpézetky áut. Domov sme to mali 3 zastávky MHD, čiže cestu taxíkom som hneď zavrhla. Načo, veď ja vidím! 😀

Hneď po operácii je dobré si 2-3 hodinky pospať. Ako sme prišli na byt a naobedovali sa, začala som pociťovať veľkú únavu očí. Mala som ťažké viečka a naozaj jediné, po čom som túžila, bolo ľahnúť si a zavrieť oči. Bolesť, pichanie, či pocit cudzieho telieska v oku som nepocítila ani raz. Ak by ste mali problém zaspať, nemajte obavy, lebo v balíčku, ktorý si od NeoVízie odnášate, máte pripravenú aj tabletku na spanie. O mne však viete, že som „spinka“ – zaspím vždy a všade, v akejkoľvek polohe do šiestich sekúnd, takže s týmto som našťastie problém nemala.

Vidíš ma? Opýtal sa ma Peťko, ako som sa zobudila. Je to neuveriteľné, ale vidím! ♥ Och, to bol zážitok! V ten večer som už odpisovala na správy a maily, pozerala ako Mars rover pristáva na mesiaci a uháčkovala som aj pár riadkov z môjho „neverending“ sivého svetra.

Deň po operácii

Hneď ráno ma čakalo kontrolné pooperačné vyšetrenie, kde všetko dopadlo v poriadku a oči sa hojili tak, ako mali. Bola som vybavená tak do 30-tich minút. Videnie bolo opäť lepšie a mala som pocit, že každou hodinou sa to zlepšuje. Pred očami som stále mala jemnú hmlu a horšie sa mi zaostrovalo do blízka. Bolo mi vysvetlené, že v rohovke je ešte zbytková voda, ktorá sa postupne vstrebe. To všetko sa však časom napravilo.

V tento deň som však neustále hľadala okuliare! Mala som pocit, akoby mi chýbala končatina a stále som si chytala tvár. Ak som to nepocítila 20 krát, tak snáď ani raz! 😀 Ku koncu mi už bolo zo seba smiešno a uvedomila som si, ako veľmi som bola s tými okuliarmi spätá. Prenasledoval ma „fantóm“okuliarov. 🙂 Postupne sa to upravilo a dnes si na ne spomeniem tak raz za deň. Vlastne, aj teraz ich mám na nose, pretože som si dala do nich vložiť sklá proti modrému svetlu (bez dioptrií, samozrejme), aby som si chránila zrak aj pri práci na počítači. Potvrdzujem, že je to skvelá vec, obrazovka sa krásne vykresľuje a vôbec neťahá oči. Dokonca mi ich občas ukradne aj Peťko.

Pooperačné príznaky

Z pooperačných príznakov som zažívala jedine unavené oči. Prvé dni som navečer pociťovala miernu únavu a ťahalo ma to do postele. Bolesť očí, rezanie, či pichanie som nepocítila ani nasledujúce dni po operácii. Na piaty a šiesty deň ma v poobedných hodinách začala bolieť hlava. Nebola to však žiadna silná migréna, skôr sa to podobalo na bolesť hlavy, ako keď počas dňa zabudnete piť.

Pooperačná starostlivosť

Nasledujúce 2 týždne som si kvapkala antibiotické kvapky spolu s umelými slzami 5 krát denne. Zrak sa mi každým dňom zlepšoval a hmla mizla. Teraz kvapkám už len umelé slzy v intervaloch, kedy si to oči samé vypýtajú a môžem tak robiť až do ďalšej kontroly, ktorá ma čaká o mesiac (od operácie to vtedy budú dva mesiace).

Počas každého pobytu v exteriéri som prvé 2 týždne nosila slnečné okuliare, čo ma teda veľmi tešilo a nesmierne som si to užívala. 🙂 Prvé dni som bola veľmi citlivá na ostré slnko, ktoré na tých pár dní vyšlo. Dôvod, prečo ja osobne odporúčam podstúpiť operáciu skôr v zimných mesiacoch, je práve svetloplachosť, ale to nie je názor odborníka. Lekári tvrdia, že práve tento typ operácie môžete podstúpiť kedykoľvek počas roka najmä vďaka rýchlej regenerácii. Dnes, po mesiaci, mi však slnko už vôbec nevadí a všetko sa to stratilo.

Po operácii som si tiež nemohla líčiť oči. Odporúča sa minimálne 2 týždne. Ja som to vydržala 4 a musím povedať, že mi tento detox prospel, nielen z pohľadu vnímania seba samej, ale dokonca mi zhustli a narástli riasy.

Neodporúčajú sa tiež extrémne športové aktivity, zdvíhanie ťažkých predmetov, či nadmerná fyzická námaha, no po 7-10 dňoch môžete zaradiť šport opäť do svojho denného režimu. Tiež je vysoké riziko infekcie pri kúpaní sa v bazénoch, jazerách, či v mori, ale to aj tak teraz nie je možné. 🙂

Pracovať na počítači sa dá hneď na druhý deň po zákroku, avšak ja som si dala na týždeň pauzu. Pohľad do obrazovky ma vyčerpával, musela som si dávať pravidelné prestávky a zvlhčovať si oči umelými slzami. Toto je však veľmi individuálne a každý prácu na počítači a s tým spojenú námahu očí po laserovej operácii znáša inak.

Inak, to najdôležitejšie je dávať si stále na oči veľký pozor.

Nová, bezokuliarová Katka

Nikdy som si nemyslela, ako veľmi môže taká operácia ovplyvniť moje aj vnímanie seba. Cítim sa ako nový človek a pri pohľade do zrkadla sa divím, kto som. Totižto, ja som sa bez okuliarov predsa nikdy nevidela. Svoj odraz v zrkadle som s -5,5 dioptriami vnímala vždy rozmazane a keď som sa priblížila úplne k zrkadlu, naskytol sa mi divný pohľad tváre ako cez kukátko. Nič moc. A teraz, keď sa dívam, hovorím si, že veď si celkom fajn baba aj bez tých sklíčok. 😀

Nepochybne mi to zvýšilo sebavedomie a môj pohľad na seba samú sa zmenil. Prospel mi, samozrejme, aj detox bez make-upu, vďaka ktorému si moja pleť oddýchla a mala som príležitosť sa o ňu viac starať. Dokonca som sa začala vnímať pekná aj bez líčenia a Peťko mi to často dával najavo tiež. Myslela som si, že som so svojim „balíčkom ženských chýb“ vyrovnaná. Ani zďaleka som nebola a veľa vecí som si vďaka operácii v sebe upratala. 🙂

Zľava 5% na operáciu očí

Drahí moji, ak sa trápite s dioptriami, veľmi by som vám chcela dopriať rovnaký zážitok, aký som prežila aj ja. V spolupráci s NeoVíziou sme si pre vás pripravili celoročnú akciu na operáciu očí aj predoperačné vyšetrenie.

 Pri použití hesla „La Florita“ je možné získať:

  • zľavu 5% na operáciu očí NeoLASIK HD alebo NeoSMILE 3D. Aktuálne ceny laserových operácii nájdete TU.
  • zľavu 5% na vnútroočnú operáciu PRELEX, pre tých, ktorí sa chcú zbaviť multifokálnych okuliarov, či striedania viacerých typov okuliarov (do diaľky, na čítanie). Aktuálne ceny vnútroočných operácii nájdete TU.
  • zľavu 10% na vstupné vyšetrenie (cena vyšetrenia závisí od vašej zdravotnej poisťovne). Aktuálne ceny vyšetrení nájdete TU.

Ako heslo použiť?

Pri objednávaní termínu cez telefón alebo priamo na recepcii stačí povedať, že by ste si radi uplatnili zľavu od Katky – La Flority. Keď si nebudete vedieť spomenúť na meno, stačí povedať „od tej blogerky z instagramu“. Ale ja verím, že si spomeniete ;).

Vyšetrenie viete dať aj ako darček pre niekoho, na kom vám záleží.

Ak sa preto vo vašej rodine, či blízkom okolí nachádza niekto, kto taktiež premýšľa nad operáciou, neváhajte ho osloviť. NeoVízia ponúka aj tzv. „PARTY“ zľavu pre viacerých členov rodiny prípadne známych, vďaka ktorej sa dá ušetriť ešte viac. Viac sa dočítate TU .

Video VLOG z operácie

Ak by ste chceli nahliadnuť aj za dvere operačnej sály, vidieť, čo všetko sa pred a po operácii deje, či vypočuť si moje dojmy hneď po zákroku, pozrite si môj vlog 🙂

Verím, že vám tento článok pomohol zlepšiť si predstavu o operácii očí a možno vás aj trošku nalomil operáciu podstúpiť. Nech už sa rozhodnete akokoľvek, prajem vám, aby ste mali zdravý zrak.

Majte sa krásne!

Vaša Katka

Tento článok vznikol v spolupráci s očnou klinikou NeoVízia – „Lepší zrak, lepší život“ a prešiel odbornou korekciou očnej lekárky MUDr. Miriam Záhorcovej.

Komentáre

0 responses on "Moja operácia očí v NeoVízii"

Leave a Message